Czemu niszczymy własne zdrowie

Obecny styl życia pozostawia wiele do życzenia. Mamy coraz mniej czasu aby zadbać o własne zdrowie. Gdy sami tego nie zrobimy, medycyna będzie bezsilna. Lekarze nie są cudotwórcami. Jeżeli nie zastosujemy się do ich zaleceń nic nie zdoła nam pomóc. Głównym grzechem jaki możemy popełnić to palenie papierosów.

Podczas palenia dostarczamy naszemu organizmowi ogromne ilości szkodliwych substancji. Organizm potrafi się przed tym bronić i część z nich zneutralizować. Jednak i on ma swoje granice wytrzymałości. Nie wspominając już o efekcie ubocznym estetyki naszych zębów, które najzwyczajniej w świecie stają się brzydko żółte – to wie każdy i nie trzeba chodzić na specjalny kurs stomatologiczny aby się o tym dowiedzieć. Mimo wszystko, palimy dalej.

Powinniśmy więc unikać czynników, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Po mimo tego, że medycyna rozwija się bardzo szybko i obecnie jest na wysokim poziomie nie jest w stanie być odporna na naszą głupotę.

Więc słuchajmy co mówią lekarze. Uczyli się przez tyle lat żeby pomagać i prowadzić nas tak abyśmy dożyli długich lat w dobrym zdrowiu. Dajmy sobie więc szanse na długie zdrowe życie. Musimy już dziś wziąć odpowiedzialność za swoje życie. Nie pozwólmy by cywilizacja wprawiła nas w chorobę.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Najpopularniejsze choroby krwii

Podobnie jak wszelkie narządy będące w ciele człowieka także i krew narażona jest na różne choroby. Problem w tym, iż...

Zamknij