Opalanie a zdrowie

Słońce w pewnym sensie daje nam zdrowie, ale opalanie już niekoniecznie. Dopóki nie przesadzamy z dążeniem do uzyskania pięknego, brązowego koloru skóry dopóty nie mamy się czym martwić. Jednak jeśli nadużywamy kąpieli słonecznych i nie stosujemy żadnej ochrony przed słońcem nasze zdrowie może być bardzo poważnie zagrożone.

Ba! Zagrożone może być też życie. Słońce jest dobroczynną gwiazdą zapewniającą nam odpowiednie warunki do życia, bez niego życie by nie istniało, ale słońce ma też niszczycielską siłę, która ostatnimi czasy (w połączeniu z naszymi niezdrowymi nawykami) objawia się powodowaniem różnych chorób. Niektóre z nich są dość poważne.

Zdrowe opalanie

Mimo wszystko słońca unikać nie możemy, a żeby opalanie wyszło nam na zdrowie, powinniśmy je umiejętnie dawkować stosując jednocześnie wysokie filtry przeciwsłoneczne. Osoby, którym to nie wystarcza i poszukują czegoś więcej mogą stosować samoopalacze – w dzisiejszych czasach te kosmetyki gwarantują jakość opalenizny równej opaleniźnie słonecznej.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ważny dla zdrowia beta – karoten

Beta karoten, czyli prowitamina A, jest silnym przeciwutleniaczem. Jego naturalnym źródłem są niektóre warzywa oraz owoce. Występuje on m.in. w...

Zamknij