Ważny dla zdrowia beta – karoten

Beta karoten, czyli prowitamina A, jest silnym przeciwutleniaczem. Jego naturalnym źródłem są niektóre warzywa oraz owoce. Występuje on m.in. w morelach, marchwi, brokułach, mango i w brzoskwiniach. Zdrowa dieta powinna zatem uwzględniać ciemnozielone warzywa liściaste oraz owoce (zwłaszcza te żółte i pomarańczowe).

Dzięki temu nasz organizm otrzyma niezbędną dawkę beta – karotenu, który pozytywnie wpływa na nasze zdrowie.

Na czym polega zdrowotna moc prowitaminy A?

 

Beta karoten to przede wszystkim liczne korzyści dla naszego zdrowia. Dobrze wpływa on na pracę serca oraz na system odpornościowy, pomaga z walce z nowotworami. Najbardziej ceniony jest jednak za korzystny wpływ na narząd wzroku. Beta karoten pomaga zapobiegać zmianom zwyrodnieniowym w soczewce oka, co oznacza, że pomagają nam uchronić się przed zaćmą. Osoby, których dieta jest bogata w produkty zawierające odpowiednią ilość beta – karotenu mają również mniej problemów z układem krążenia.

Właściwości beta – karotenu i jego korzystny wpływ na zdrowie potwierdziły liczne badania przeprowadzone przez naukowców.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Czemu niszczymy własne zdrowie

Obecny styl życia pozostawia wiele do życzenia. Mamy coraz mniej czasu aby zadbać o własne zdrowie. Gdy sami tego nie...

Zamknij