Zaćma chorobą oczu


Od jakiegoś czasu coraz częściej można usłyszeć z ust znajomych o tym, iż ich wzrok się pogarsza. I nie dotyczy to tyko osób starszych, gdyż także i młodsze osoby mają z tym problemy. Prawdziwą plaga stała się tak zwana zaćma, która atakuje oczy i skutecznie uniemożliwia widzenie.

A ponieważ o zdrowie trzeba dbać, to wielu ludzi decyduje się na operacyjne leczenie tej przypadłości. Zaćma zwana inaczej kataraktą to jakby zmętnienie soczewki oka. Ludzie, którzy cierpią na tę dolegliwość skarżą się na to, iż widzą jakby przez mgłę.

Rozmazują im się więc kontury, co prowadzi do tego, iż po pewnym czasie, w razie nie leczenia tej przypadłości tracą po prostu wzrok – na początku myśląc iż jest to po prostu zwykły zespół suchych oczu, który sam przejdzie.

Na szczęście współczesna chirurgia okulistyczna jest na tyle rozwinięta, że bez problemu można usunąć tę „zabrudzoną soczewkę” a na jej miejsce wstawić nową, wykonaną ze specjalnego materiału. Tym samym nasze zdrowie jest odzyskane, a jak wiadomo, nic tak nie wpędza w świetny nastrój jak możliwość cieszenia się z życia o obserwowanie wszystkiego dookoła.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Akupunktura czyli medycyna wschodu

W czasach, kiedy czas pędzi coraz szybciej, każdy chce więcej i więcej coraz częściej zdarza się, że wracamy do naturalnych...

Zamknij