Abonament firmowy czy oferta na kartę, co wybrać?

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą oraz przedsiębiorcy zatrudniający pracowników to odbiorcy ofert skierowanych do firm. Operatorzy sieci komórkowych systematycznie przygotowują bardzo atrakcyjne pakiety dostosowane do tej grupy odbiorców.

Abonament dla firm – korzyści

Virgin Mobile oraz inni wiodący na rynku operatorzy sieci komórkowych, zabiegając o klientów biznesowych, wychodzą naprzeciw przedsiębiorcom, przygotowując oferty idealnie dostosowane do ich potrzeb. Użytkownicy korzystający z wielu numerów w obrębie jednej umowy cenią przede wszystkim łatwość rozliczeń – wszystkie koszty sumowane są na jednej fakturze. Stabilność abonamentu to wielka wygoda, nie trzeba się martwić o comiesięczne doładowania. Oprócz tego regularnie można korzystać z bardzo atrakcyjnych bonusów w postaci smartfonów w obniżonych cenach, dodatkowych pakietów transferu danych lub internetu mobilnego. W abonamencie firmowym można dołączać lub odejmować numery zgodnie z potrzebami, trzeba jedynie przestrzegać terminów ściśle określonych w umowie.

Z uwagi na dużą konkurencję na rynku ofert abonamentowe dla firm mają bardzo przystępne ceny. Komfortowy i umożliwiający niemal nieograniczone korzystanie z internetu i telefonu pakiet można mieć już za około 30 zł na jeden zarejestrowany numer. Zawsze korzystniej jest tworzyć grupy numerów, ponieważ każdy kolejny obniża średnią wartość całego rachunku. Z tego względu przedsiębiorcy bardzo często do pakietu firmowego dołączają również swoje rodziny.

Oferta na kartę dla firm

Telefony w systemie prepaid, czyli na kartę, kojarzone są przede wszystkim z dużą swobodą i możliwością kontrolowania comiesięcznych wydatków. Są to główne atuty takiego rozwiązania i dobrze sprawdzają się także wśród klientów biznesowych. Pakiet prepaid sprawdzi się szczególnie wśród firm małych i jednoosobowych. Jednak trzeba wziąć też pod uwagę to, że obecnie pakiet grupowy jest dostępny także w systemie prepaid. Z tego względu osoby, które nie chcą wiązać się długoterminowymi zobowiązaniami z jednym operatorem, nie tracą nic. Wręcz przeciwnie. Oferta na kartę dla firm nie stanowi również problemu w systemie rozliczeniowym. Koszty związane z internetem i usługami telekomunikacyjnymi naliczane w prepaid można rozliczać na podobnych warunkach jak te same usługi kupione w ramach abonamentu.

Telefony na kartę sprawdzają się szczególnie w firmach, w których jest duża rotacja pracowników. Za nieużywany telefon nie trzeba płacić, konieczne jest tylko regularne przedłużanie numeru.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Warszawski rynek pracy – jakich pracowników poszukują pracodawcy?

Dużo wakatów i mało chętnych - tak w skrócie można określić stołeczny rynek pracy. Mimo że Warszawa jest niezmiennie liderem...

Zamknij