Agena Development planuje nową ekoinwestycję?

Obecnie coraz więcej ludzi przywiązuje dużą wagę do spraw ekologii. Na co dzień starają się przestrzegać zasad czystego współżycia społecznego. Kupują produkty pochodzące jedynie z ekologicznych upraw, unikają przetworzonej żywności. Troskę o środowisko widać również w takich sprawach jak kupno mieszkania.

Miejskie życie blisko natury

 

Dawniej ludzie nie przywiązywali zbyt dużego znaczenia do tego, w jakim lokum mieszkają. Kwestia wpływu materiałów budowlanych na zdrowie lokatorów wypłynęła przy okazji eternitu, którym pokrywano niegdyś dachy niemal wszystkich budynków gospodarczych oraz balkony w spółdzielczych blokach. Okazało się, że eternit może być groźny, ponieważ zawiera rakotwórczy azbest wnikający do organizmu przez drogi oddechowe.

Od tamtej pory zaczęła się moda na ekologiczne inwestycje i budowanie w sposób przyjazny środowisku. Deweloperzy, żeby spełnić oczekiwania nabywców, musieli się dostosować. W efekcie dzisiaj mieszkania budowane są z materiałów gwarantujących bezpieczną eksploatację. Dotyczy to nie tylko trwałości użytych rozwiązań, ale także ich wpływu na zdrowie lokatorów.

Jednym z podmiotów, który wpisuje się w ten trend, jest Agena Development. To firma powstała w 2006 roku, która koncentruje swoją działalność na rynku warszawskim. Dotąd zrealizowała dwa poważne projekty: Praga Tower (ukończony w 2007 roku) i Kamienna 1 (oddanie do użytku w kwietniu 2014 roku).

W prasie pojawiły się informacje, że obecnie deweloper przymierza się do kolejnego przedsięwzięcia. Będzie to ekoinwestycja. Pod tym nieco tajemniczym zwrotem kryje się plan budowy zielonego osiedla. Motywem przewodnim będzie zieleń: pobliskiego parku oraz zasadzona i zaaranżowana na terenie inwestycji. Powstaną enklawy z zieleńcami oraz miejsca do aktywnego wypoczynku i rekreacji, w tym wytyczone alejki, ścieżki rowerowe, ławki, place zabaw, siłownia zewnętrzna. W ten sposób nowa inwestycja Ageny Development łączyć będzie swobodę życia w mieście z komfortem przebywania na łonie natury, blisko zieleni.

Jeśli chodzi o same mieszkania, ich powierzchnia będzie zróżnicowana. Jednak wszystkie zostaną wykonane wedle tej samej koncepcji, czyli podziału na część dzienną oraz sypialną.

Istotnym wyróżnikiem inwestycji będzie izolacja termiczna budynków. W tym również będzie się wyrażać ekologiczna idea inwestycji. Właściwie docieplenie obiektów (styropian, wełna mineralna) pozwoli obniżyć zużycie energii cieplnej. Mieszkania będą ogrzewane gazem, co korzystnie wpłynie na przyrodę (spalanie gazu powoduje wydzielanie znacznie mniejszej ilości zanieczyszczeń niż węgla). W skali całego osiedla różnica będzie zauważalna.

Szczegóły dostępne są na stronie dewelopera: http://www.agenadevelopment.pl.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mieszkania w pobliżu parków cieszą się największym zainteresowaniem?

Na atrakcyjność i wartość mieszkania wpływa wiele czynników. Generalnie im wyższy standard życia zapewnia lokal, tym jest on bardziej pożądany....

Zamknij