Atopia skóry wraz z ospą wietrzną

W ciągu ostatnich kilkunastu lat zwiększyło się występowanie chorób atopowych u dzieci w krajach europejskich. Badania wykazały, że w Polsce około 20% dzieci ma objawy tego typu chorób. Dzieci te są bardziej narażone, nie tylko na występowanie chorób atopowych (alergie, astmy, zapalenia skóry), ale także wykazują się ograniczoną odpornością. Przez co łatwiej im zachorować również na choroby zakaźne.

Najgorsze połączenie

Najgorszym, co w tym wypadku może się stać, jest atopia z ospą wietrzną. Ospa wietrzna jest jak wiadomo chorobą zakaźną, dopadającą najczęściej dzieci. Zwłaszcza dzieci uczęszczające do szkół i żłobków. W takich miejscach, gdy jedna osoba na nią zachoruje, natychmiast pozostałe się zarażają. Sama ospa przebiega raczej bez komplikacji. Pojawiają się one tylko w skrajnych przypadkach. Wystarczy jedynie przechorować ospę, pamiętając przy tym o komforcie dziecka. Należy postarać się przede wszystkim, aby zmniejszyć uczucie nieprzyjemnego swędzenia.
Sprawa komplikuje się, gdy dojdzie do połączenia atopii z ospą wietrzną. Dzieci u których występuje atopowe zapalenie skóry muszą na co dzień borykać się ze swędzącą, zaczerwienioną skórą. Dodatkowo, przy wystąpieniu ospy, swędzenie może się nasilić. Również zmiany na skórze ulegają zmianie. Ospa może czasem pokryć pęcherzami całe ciało. W takim wypadku należy udać się niezwłocznie do lekarza. Pomoże on dobrać środki, które złagodzą swędzenie i sprawią, że rany szybciej będą się goić. Gdyż podczas atopii z ospą wietrzną należy wysuszyć krostki ospowe, które potem powinny odpaść, nie pozostawiając śladów, a natłuszczać zmiany skórne spowodowane atopowym zapaleniem skóry. Należy robić to precyzyjnie i nie pozwolić by środki na ospę były rozpowszechnione na zdrowym ciele albo ranach AZS.

Dzieci, które dopadnie atopia z ospą wietrzną, z pewnością będą przechodzić kwarantannę dłużej niż dzieci zakażone VZV (wirus wywołujący ospę). Wówczas należy szczególnie zadbać o ich komfort, stosując nie tylko środki pielęgnacyjne, pomagające w likwidacji zmian skórnych i swędzenia, ale także przestrzegać zasad higieny.

 

 

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak jeść żeby schudnąć?

Idealna dieta odchudzająca powinna polegać na tym, że jemy co tylko chcemy, a jednocześnie chudniemy. Choć wiele preparatów reklamuje działanie...

Zamknij