Azjatyckie sposoby na łysienie

Medycyna naturalna, tak popularna w Azji, może być pomocna w rozwiązaniu wielu problemów kosmetycznych. Naturalne olejki i preparaty mogą pomóc w walce z taki uciążliwymi dolegliwościami, jak łysienie i inne problemy związane z nadmiernym wypadaniem włosów.

Chińczycy i Japończycy mogą pochwalić się bardzo dobrą znajomością skutecznych środków oraz kuracji, dzięki którym można wzmocnić włosy i walczyć z postępującym procesem łysienia.

Jedną z popularniejszych metod azjatyckich jest kuracja olejem sezamowym. Olej ten bardzo dobrze odżywia włosy oraz skórę głowy, tym samym zapobiegając łysieniu. Taka kuracja, stosowana raz w tygodniu, może przynieść naprawdę szybkie efekty. Jest ona także pomocna w przypadku skóry cukrzyka, która jest bardzo wrażliwa na wszelkie zranienia i zadrapania. Druga kuracja, bardzo popularna w Azji, to kuracja skóry głowy olejem sezamowym i imbirem. Zabieg taki nie tylko pobudza odrost włosów, ale także zapobiega ich wypadaniu. Olej sezamowy połączony z imbirem jest też dobrym sposobem na leczenie podrażnień skóry głowy i jednoczesną poprawę krążenia krwi. Kuracja ta wymaga już jednak częstszego stosowania. Aby osiągnąć efekt trzeba z niej korzystać trzy razy w tygodniu przez okres kilku miesięcy.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zapalenie gruczołów Bartholina

Jest to przypadłość, która zazwyczaj występuje u młodych kobiet, jednak stosunkowo rzadko. Są to wręcz pojedyncze przypadki, gdy kobieta musi...

Zamknij