Błonnik witalny – jak stosować?

Błonnik witalny jest naturalnym suplementem diety, w którym znajdują się nieprzetworzone nasiona babki jajowatej i łuski babki płesznik. Są to włókna roślinne, które nie ulegają strawieniu ani rozpuszczeniu w przewodzie pokarmowym.

Błonnik witalny zawiera łuski babki płesznik i nasiona babki jajowatej. Jest to suplement, który usprawnia funkcjonowanie układu pokarmowego, reguluje poziom cukru we krwi i zapobiega miażdżycy. Błonnik witalny jest polecany osobom cierpiącym na otyłością, miażdżycę i cukrzycę, a także każdemu, kto chce zadbać o swoje zdrowie.

Co to jest błonnik witalny?

Błonnik witalny jest suplementem diety, w którego składzie znajdują się nasiona babki jajowatej i łuski babki płesznik. Każdy z tych surowców jest bogaty w śluzy, które stanowią źródło błonnika. Nasiona babki jajowatej pęcznieją w jelitach, przyspieszają przemianę materii i absorbują toksyny. Łupiny babki płesznik pochłaniają płyny, dzięki czemu zwiększają swoją objętość i przyspieszają pasaż jelitowy.

Błonnik witalny ma postać niejednorodnego proszku, który należy przyjmować ok. 3 godziny przed posiłkiem. Dzienna dawka błonnika witalnego to 9 łyżeczek. Dawkę tę należy podzielić na 3 porcje po 3 łyżeczki. W czasie kuracji suplementem należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu.

Jak długo stosować błonnik witalny?

Błonnik witalny należy stosować regularnie, zgodnie ze wskazówkami znajdującymi się na opakowaniu. Już po pierwszym tygodniu stosowania organizm zaczyna się oczyszczać, przez co na twarzy mogą pojawić się wypryski. Suplement znacznie zmniejsza apetyt i minimalizuje problemy trawienne, takie jak zaparcia. Jednak na utratę wagi należy trochę poczekać. Zmniejszony apetyt skutkuje utratą wagi, ale efekt ten pojawia się dopiero po ok. 4 tygodniach regularnego stosowania błonnika.

Kuracja błonnikiem witalnym powinna trwać przynajmniej 3 miesiące. W tym czasie organizm oczyszcza się, poprawia się wygląd cery, włosów i paznokci, a waga spada. Preparat można zażywać stale, jednak wówczas dawkę należy zmniejszyć np. do  2 łyżeczek 3 razy dziennie. W przypadku pojawienia się uporczywych wzdęć, kurację należy przerwać.

 

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Tabletki antykoncepcyjne – jak brać?

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych to skuteczna metoda zapobiegania ciąży. Pigułki należy brać codziennie, o tej samej porze, ponieważ tylko wtedy są...

Zamknij