Chirurg plastyczny, czyli korektor i architekt urody

 

Upływ czasu, niewłaściwy tryb życia, a czasem nieszczęśliwy wypadek może sprawić, że nasz wygląd przestanie nas już zadowalać. U niektórych osób brak akceptacji własnego ciała jest przyczyną poważnych problemów natury psychologicznej i psychicznej. Może doprowadzić do depresji, poważnych zaburzeń, dlatego należy podjąć wszelkie kroki temu zapobiegające.

Opinie znajomych i doświadczenie lekarza

 

Każdy chce wyglądać atrakcyjnie, ponieważ od tego zależy nasze samopoczucie. Wygląd odgrywa szczególną rolę u osób pracujących na wizji: prezenterów, modelek, aktorów. Nie bez znaczenia jest też u piosenkarek. Ogólnie rzecz biorąc branża show-biznesu opiera się na atrakcyjnym wyglądzie. W tym przypadku jest to narzędzie pracy, więc jego utrata pozbawia danej osoby źródła utrzymania.

W związku z tym coraz więcej osób, nie tylko z pierwszych stron gazet, decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej oraz operacje plastyczne. Różnią się one stopniem ingerencji w organizm. Te pierwsze nie wymagają dłuższej niż dobowa hospitalizacji. Bardzo często odbywają się w placówkach ambulatoryjnych. Rehabilitacja po takich zabiegach trwa krótko lub w ogóle nie występuje.

Operacje plastyczne są poważniejszą ingerencją w ciało, w tkanki. Przypominają normalne zabiegi medyczne wykonywane w szpitalach. Potrafią być równie skomplikowane. W związku z tym decyzja o poddaniu się operacji plastycznej musi być gruntowanie przemyślana. Chętny musi rozważyć wszystkie za i przeciw.

Powinien też wybrać odpowiednią placówkę. To właśnie chirurg plastyczny decyduje o powodzeniu całego przedsięwzięcia. W jego ręce oddajemy swoją prezencję, zdrowie, a nierzadko nawet i życie. Czym więc się kierować w wyborze specjalisty medycyny estetycznej, którego zadaniem będzie poprawa naszej urody? Jak dokonać takiego wyboru?

Przede wszystkim zdobądźmy opinie, jakie krążą na temat danego lekarza. Jakie ma doświadczenie? Ile operacji wykonał? Musimy znać odpowiedzi na te pytania, ponieważ one pozwolą nam wyrobić sobie zdanie na temat konkretnego fachowca.

Popytajmy znajomych, którzy przebyli operacje korekty urody. Czy ich chirurg plastyczny stanął na wysokości zadania? Czy są zadowoleni z jego usług? Przeszukajmy internet pod tym kątem. Uważajmy jednak na nierzetelne wypowiedzi, których autorami mogą być podmioty konkurencyjne wobec danej kliniki.

Porozmawiajmy także z samym lekarzem.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wizyta u psychologa nie jest powodem do wstydu

  Tempo życia i jego wymagania dają się we znaki kolejnym osobom, które przeżywają kłopoty z własną osobowością. Przestają w...

Zamknij