Chirurg plastyczny czyni cuda

 

Mówi się, że ciało jest mieszkaniem dla duszy i że w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch. Stwierdzenia te stawiają przed każdym z nas obowiązek dbania o swój organizm. Niektórzy twierdzą nawet, że te porzekadła stanowią wezwanie do poddawania się zabiegom upiększającym, które mają zniwelować negatywne skutki upływającego czasu.

Poprawia urodę i przywraca zdrowie

 

Coś w tym jest. Dla wielu z nas wygląd to bardzo ważna sprawa. Nie chodzi tylko o opinie innych o naszej urodzie i prezencji. Jeśli sami sobie nie będziemy się podobać, będzie z nami krucho. Efektem braku zadowolenia z własnego wyglądu może być: spadek poczucia własnej wartości, brak wiary we własne możliwości, złe samopoczucie i zaburzenia psychiczne popychające nas do tak radykalnych zachowań jak bulimia i anoreksja. Nieakceptowanie własnego ciała może się też skończyć depresją.

Trzeba więc o ciało dbać: zdrowo się odżywiać, uprawiać sport, sięgać po preparaty kosmetyczne. Gdy zajdzie taka potrzeba, można skorzystać z usług chirurga plastycznego. Niekiedy jest to jedyne efektywne wyjście z sytuacji. Na pewnym etapie życia niektóre zmiany w naszej urodzie są nieodwracalne. Z pomocą dobrego fachowca można pozbyć się zmarszczek, tłuszczu, krzywego nosa i innych defektów.

Chirurg plastyczny potrafi uwydatnić naturalne piękno, jakie drzemie w każdym z nas. Jest też w stanie dokonać takich zmian, że zaczniemy się sobie podobać, zaczniemy przyciągać spojrzenia innych ludzi. Może również niejako zatrzymać czas i sprawić, że dłużej będziemy cieszyć się młodym wyglądem.

Wachlarz usług świadczonych przez chirurga plastycznego jest szeroki. Tym samym liczne są też przypadki, którym może on pomóc. Poza defektami estetycznymi lekarz tej specjalności zajmuje się również usuwaniem wad wrodzonych (skrzywiona przegroda, zrost palców) i skutków wypadków (oparzenia).

Chirurg plastyczny bierze na siebie spore ryzyko. Niewłaściwie wykonane operacje mogą zaszkodzić. Trzeba więc oddać swoje ciało doświadczonemu fachowcowi, który zna się na rzeczy, ma rozległą i aktualną wiedzę w danej dziedzinie, stosuje najnowsze rozwiązania i sprzęt medyczny. Najlepszy chirurg plastyczny, łączy wszystkie te cechy, a do tego wykazuje się indywidualnym podejściem do pacjenta i w swojej pracy uwzględnia jego oczekiwania i potrzeby.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wizyta u psychologa nie jest powodem do wstydu

  Tempo życia i jego wymagania dają się we znaki kolejnym osobom, które przeżywają kłopoty z własną osobowością. Przestają w...

Zamknij