Chirurgiczne leczenie hemoroidów

Hemoroidy, zwane również żylakami odbytu bywają bardzo uciążliwe. Powodują ból, swędzenie i pieczenie, są również przyczyną kłopotów z wypróżnianiem. Konieczne jest zatem ich leczenie i opieka lekarska.

Czasami jednak stan pacjenta jest na tyle poważny, a hemoroidy tak zaawansowane, iż przyjmowanie środków farmakologicznych to zdecydowanie za mało. Wówczas chirurg podejmuje decyzje o operacyjnym usunięciu tych dokuczliwych, krwawych guzków.

Niestety, okazuje się, iż chirurgiczne usunięcie żylaków jest niezwykle bolesne i bardzo długo po zabiegu pacjent dochodzi do zdrowia. Uznaje się też, że nawet po takiej interwencji, hemoroidy mogą powrócić w niedługim czasie. Dlatego właśnie stosuje się nieco nowocześniejsze metody. Jedną z nich jest na przykład tak zwany zabieg Morinagi. Polega on na wprowadzeniu specjalnej sondy do odbytu, a jej zadaniem jest odszukanie źródła powstawania guzków. Są nim naczynia krwionośne, poprzez które krew wędruje do żył, znajdujących się w odbycie.

Celem zabiegu Morinagi jest dokonanie nakłucia w odnalezionych naczyniach krwionośnych, a w konsekwencji ograniczenie przepływu krwi. Trzeba jednak zauważyć, że taka metoda leczenia hemoroidów jest bardzo kosztowna, dlatego stosuje się ją w szczególnych przypadkach.

Poza tym hemoroidy można zwalczać innymi sposobami chirurgicznymi. Popularne jest na przykład wymrażanie, które polega na potraktowaniu żylaków ciekłym azotem, ewentualnie podtlenkiem azotu. Taki zabieg należy wykonać dwukrotnie, aby mieć pewność co do skuteczności. Można także zastosować tak zwane wypalanie hemoroidów.

W tym celu używa się podczerwieni. Sposobów na pozbycie się hemoroidów jest wiele, lekarz z pewnością pomoże nam wybrać tę najlepszą.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Lambia jelitowa – choroby układu pokarmowego

Lambia jelitowa spowodowana jest poprzez bezpośrednie zakażenie przez wiciowca nazwanego lambią jelitową. Jest to pasożyt, który jest przyczyną powstawania zmian...

Zamknij