Chore zęby: leczenie kanałowe pomoże

Trzeba dbać o zęby. Choć to frazes, warto wziąć go sobie do serca. Dlaczego? Choćby po to, żeby uniknąć bólu, jaki wiąże się z leczeniem uzębienia oraz wydatków z tym związanych. Pamiętajmy, że powszechne ubezpieczenie obejmuje tylko podstawowe usługi i materiały niskiej jakości. Za większy komfort i dobre, trwałe materiały, trzeba sporo zapłacić.

 

Jak przebiega leczenie?

 

Zęby warto regularnie szczotkować, czyścić nicią dentystyczną przestrzenie między zębowe, a jamę ustną płukać antybakteryjnymi płynami. Wtedy mamy sporą szansę, że unikniemy bolesnych zabiegów, jakie wykonuje się, gdy są chore zęby. Leczenie kanałowe to przykład pierwszy z brzegu.

Endodoncja, bo tak nazywa się fachowo leczenie kanałowe, wywołuje spory ból nieporównywalnie większy z tym, co znamy z borowania albo wyrywania. Dzieje się tak, ponieważ zabieg polega na ingerencji w tkankę miękką zęba, w której swoje zakończenia mają nerwy. Właśnie z tego powodu miazga zęba, czyli najbardziej wewnętrzna jego warstwa, w której tkwią kanały, jest bardzo wrażliwa na bodźce mechaniczne.

Leczenie kanałowe zębów polega na oczyszczaniu kanałów z chorej miazgi. W praktyce usuwa się z niego komórki nerwowe i te odpowiedzialne za ukrwienie. Później do środka wstrzykuje się substancję zapobiegającą dalszej erozji zęba.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jaki trening na rzeźbę brzucha stosować?

Zdjęcie wyrzeźbionego brzucha u faceta zawsze robi wrażenie na kobietach. U innych mężczyzn wzbudza podziw i uznanie. Panowie z widocznymi...

Zamknij