Choroby płuc i układu oddechowego

Zapadalność na różnego typu choroby płuc i szerzej – całego układu oddechowego w ostatnich latach stale się powiększa.


 Niewątpliwie, jak twierdzą pulmonolodzy, najczęstszą przyczyną chorób płuc, krtani czy gardła jest palenie tytoniu – najpoważniejszych schorzeniem, na jakie narażeni są palacze jest rak płuc, który w wielu przypadkach okazuje się chorobą śmiertelną.

Nie tylko jednak palenie tytoniu może powodować takie choroby – są na nie narażeni bowiem również ci, którzy wdychają pyły czy spaliny. Jak zatem zapobiegać chorobom płuc?

Choroba układu oddechowego

Pulmonolodzy są zdania, że najlepszym sposobem jest zaprzestanie palenia, a także sport, który pozwoli nam lepiej chronić zdrowie – fitness, bieganie czy wysiłek na siłowni nie tylko uodparnia nasz organizm, ale również sprawia, że wydajność naszych płuc staje się znacznie większa. Warto także powiedzieć kilka słów o tym, co robić, jeśli zauważyliśmy już u siebie niepokojące objawy w obrębie płuc i układu oddechowego.

Przede wszystkim – nie działajmy na własną rękę! Tylko lekarz pulmonolog po zbadaniu nas zaleci odpowiednie leczenie – może się ono ograniczyć do przyjmowaniu właściwych leków, jednak w niektórych sytuacjach konieczne będzie leczenie operacyjne.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Sprawdź, czy nie masz cukrzycy

Cukrzyca, jak pokazują rozmaite badania naukowe i statystyki, jest jedną z najczęściej występujących chorób we współczesnym świecie – w ostatnich dziesięcioleciach zapadalność na nią stała...

Zamknij