Ciekawe rozwiązania hydrauliczne w Twoim domu

W nowych domach zakres prac hydraulika nie kończy się na etapie wykonania przyłączy wodno-kanalizacyjnych, rozprowadzeniu rurek do grzejników ściennych i montażu pieca. Coraz częściej w domach pojawiają się nowe rozwiązania, które pozytywnie wpłyną na Twoją wygodę. Należą do nich, np. stacje zmiękczania wody i wbudowane w ścianę centralne odkurzacze.

 

Instalacja hydrauliczna to jeden z najważniejszych i najbardziej kosztownych etapów wewnętrznych prac budowlanych. Korzystając z usług fachowca z doświadczeniem i referencjami nie tylko zwiększysz skuteczność i bezawaryjność swojej instalacji, ale przede wszystkim możesz liczyć na praktyczne porady dotyczące ciekawych, nowoczesnych rozwiązań, które zwiększą Twój komfort mieszkania.

 

Stacja zmiękczania wody

 

Usługi hydrauliczne świadczone przez fachowych specjalistów obejmują, m.in. montaż stacji zmiękczania wody. Twarda i zakamieniona woda jest powodem szybszego zużywania się i niszczenia sprzętów AGD oraz armatury łazienkowej. Zmniejsza przepustowość rur wodociągowych i osadza się na skórze powodując jej wysuszanie. Woda zaczerpnięta bezpośrednio z kranu często ma metaliczny posmak, który psuje smak kawy i herbaty. Montaż stacji zmiękczania wody to rozwiązanie takich problemów. Usuwa związki wapnia i magnezu i chroni urządzenia przed osadem, co przedłuża ich trwałość i sprawność. Zmiękczanie wody polega na przepuszczaniu jej przez filtry z żywicą jonowymienną, które umieszczone są wewnątrz stacji. Żywica pochłania jony magnezu i wapnia i oddaje oczyszczoną wodę wzbogaconą w jony sodu.

 

Centralny odkurzacz

 

Centralny odkurzacz to urządzenie montowane w ściany Twojego domu. Jego jednostka centralna znajduje się, np. w kotłowni lub garażu, a do pomieszczeń doprowadzone są jedynie ukryte w ścianach systemy przewodów i gniazd ssawnych. Zaletą takich urządzeń jest brak konieczności dźwigania urządzenia po całym domu (co jest szczególnym utrapieniem w przypadku sprzątania schodów) i możliwość zmniejszenia ilości kurzu w pomieszczeniach, ponieważ kurz nie wydostaje się z filtra, jak w przypadku tradycyjnych odkurzaczy, ale jest wyprowadzany na zewnątrz budynku przez przewód wydechowy. Centralny odkurzacz nie jest bezgłośny, ale działa ciszej niż te przenośne. Ponadto pojemny zbiornik wystarcza na dłużej niż jednorazowe worki, możesz więc opróżniać go od 2 do 4 razy w roku.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Niestrawność – ból brzucha, zgaga i brak apetytu. Przyczyny i leczenie

Niestrawność dosłownie oznacza złe trawienie, w wyniku którego mogą pojawić się bóle brzucha, ból żołądka po jedzeniu, zgaga, nudności, odbijanie...

Zamknij