Co można zobaczyć, będąc w Kołobrzegu?

Wypoczywać można w wielu miejscach i na różne sposoby. Ci, którzy chcą połączyć leniuchowanie ze zwiedzaniem i aktywnością fizyczną, powinni wybrać się do Kołobrzegu. To zachodniopomorskie miasto ma status największego uzdrowiska w Polsce, więc przy okazji wczasowicze mogą podreperować swoje zdrowie.

Broń z różnych epok i okręt

Kołobrzeg położony jest nad Bałtykiem, przy drodze krajowej nr 11. To czwarty ośrodek woj. zachodniopomorskiego pod względem liczby ludności. Oficjalnie zameldowanych jest tu ponad 46 tys. ludzi.

Miasto jest uzdrowiskiem. Oznacza to, że dysponuje naturalnymi czynnikami leczniczymi. W przypadku Kołobrzegu są to: złoża borowiny, wody solankowej i mineralnej oraz klimat.

Ten ostatni jest bardzo zróżnicowany. Posiada aż siedem stref, zwanych fachowo mikroregionami klimatycznymi. Warunki klimatyczne można podzielić na jesienno-zimowe oraz wiosenno-letnie. W pierwszym okresie, który trwa od listopada do lutego, wiatr wieje głównie od lądu. W drugim kierunek wiatru jest przeciwny.

Dzięki temu w Kołobrzegu panują idealne warunki dla alergików. Duża ilość ozonu i obecność aerozoli atmosferycznych w powietrzu sprzyja wysokiej efektywności kuracji układu oddechowego. Oprócz tego w miejscowych zakładach leczniczych prowadzi się terapie aparatu ruchu, układu sercowo-naczyniowego, układu nerwowego, chorób skóry.

Szczególne warunki klimatyczne i sąsiedztwo morza to niejedyne powody do odwiedzenia Kołobrzegu. Miasto jest regionalnym ośrodkiem kulturalnym. W sezonie letnim odbywa się tu wiele imprez plenerowych. Występują artyści kabaretowi, piosenkarze, muzycy. Organizowane są zawody sportowe, m.in. regaty „Srebrny Dzwon”, Międzynarodowy Bieg Zaślubin, regaty smoczych łodzi.

Nie brakuje też zabytków i ciekawych miejsc. Będąc w Kołobrzegu, warto wstąpić do Muzeum Oręża Polskiego, które zlokalizowane jest w pałacu rodziny von Braunschweig. Znajdują się tam zbiory militariów ze wszystkich epok począwszy od średniowiecza. W tym samym obiekcie funkcjonuje także muzeum miasta.

Wielką atrakcją jest ORP Fala, czyli okręt patrolowy, który od 1996 r. ma charakter eksponatu muzealnego. Można go zobaczyć przy nabrzeżu remontowym przy Reducie Solnej.

Miłośnicy sztuki powinni wstąpić do Galerii Sztuki Współczesnej. Mieści się ono w miejscowym ratuszu. Gdy już się zmęczą, mogą odpocząć sanatorium, hotelu lub innym ośrodku wypoczynkowym.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jaki są skutki uboczne aspartamu?

Od wielu lat niektóre środowiska głoszą, że sztuczne substancje słodzące szkodzą. Zaprzeczają temu wyniki badań przeprowadzonych w renomowanych ośrodkach. Najnowsze...

Zamknij