Co na wypadanie włosów?

Wypadanie włosów jest problemem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Jego zbagatelizowanie może doprowadzić nawet do całkowitego wyłysienia. W leczeniu tej dolegliwości pomocne są kosmetyki z minerałami morskimi oraz z wysoką zawartością witaminy E. Wypadanie włosów może być objawem łysienia, charakterystycznym dla procesów starzenia się i zmian hormonalnych.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów u kobiet są zmiany hormonalne, które może wywołać ciąża, menopauza, choroba tarczycy, zespół policystycznych jajników lub długotrwałe przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. Powodem znacznej utraty włosów u kobiet może być także zbyt częste poddawanie ich poddawanie zabiegom kosmetycznym, w szczególności: farbowaniu, suszeniu, prostowaniu i kręceniu. Z kolei u mężczyzn nadmierne wypadanie włosów zwykle bywa spowodowane osłabieniem mieszków włosowych, które pojawia się po 40. roku życia. Wśród przyczyn łysienia, właściwych dla obu płci, można wymienić: zatrucie toksynami, palenie papierosów, długotrwały stres, przebyta chemioterapia, choroby zakaźne (w szczególności kiła) i układu krwionośnego, grzybica skóry głowy oraz zaburzenie psychiczne, polegające na nieświadomym wyrywaniu włosów (trichotillomania).

Jakie są domowe sposoby na wypadanie włosów?

Przed wdrożeniem działań, mających na celu zatrzymać proces nadmiernego wypadania włosów należy zdiagnozować i wyeliminować jego przyczynę. Pomocna może być w tym wizyta u trychologa – lekarza, wyspecjalizowanego w chorobach włosów. Najlepszym domowym sposobem na łysienie jest regularne wykonywanie wcierek z soku z rzodkiewki. Dobrze sprawdzą się także rewitalizujące maseczki z jajek oraz kompresy z czosnku. Tego typu sposoby warto połączyć z codziennym piciem mieszanki drożdżowej oraz wywaru ze skrzypu i pokrzywy.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Co na katar u niemowlaka?

W przypadku kataru u niemowlaka warto wybrać się do lekarza jak najszybciej, ponieważ drogi oddechowe malucha są krótkie, co sprzyja...

Zamknij