Co należy wiedzieć o pampersach dla dorosłych?

Starsze osoby, które wymagają stałej opieki, bardzo często nie mogą w samodzielny sposób korzystać z toalety w celu załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych, dlatego też z myślą o nich zaczęto produkować specjalne środki higieniczne. Takie problemy wynikają najczęściej z różnego rodzaju chorób, jednak mogą też stanowić efekt demencji starczej. W jaki zatem sposób można ułatwić im wydalanie zbędnych produktów przemiany materii?

Produkty higieniczne specjalnego zastosowania

Z myślą o starszych osobach, które nie potrafią skorzystać z toalety, stworzono pampersy dla dorosłych, które stanowią bardzo duże ułatwienie w codziennej higienie. Takie pampersy produkowane są obecnie w różnych rozmiarach, dzięki czemu każda osoba powinna znaleźć coś najodpowiedniejszego dla siebie. Decydując się jednak na stosowanie takich pieluch, należy pamiętać o tym, aby regularnie je wymieniać, ponieważ w innym przypadku można nabawić się odleżyn oraz odparzeń, które bywają bardzo nieprzyjemne. Wiele starszych osób nie potrafi jednak korzystać z takich środków, dlatego też stale potrzebują oni pomocy bliskich osób lub pielęgniarki.

Kiedy należy założyć pampersy?

Takie pampersy sprawdzają się idealnie w przypadku osób, które cierpią na choroby powodujące stałe lub czasowe unieruchomienie. Takie osoby nie mogą swobodnie przemieszczać się do toalety, gdy zajdzie taka potrzeba, dlatego też z myślą o nich powstały specjalne pampersy. Po takie pampersy powinny w szczególności sięgać osoby, które zmagają się chorobami neurologicznymi, demencją starczą oraz chorobą Alzheimera.

Jak dobrać odpowiednie pampersy?

Najważniejszy w tym przypadku jest odpowiedni rozmiar, który powinien idealnie przylegać do ciała, jednak nie uciskając zbyt mocno pasa. Pampersy nie powinny być też zbyt luźne, ponieważ może to doprowadzić do wypadnięcia jej zawartości. Drugim parametrem, na który należy zwrócić uwagę jest chłonność. Mniej chłonne sprawdzają się dobrze zimą, natomiast latem lepiej postawić na te bardziej chłonne.

 

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Najczęstsze objawy menopauzy

Najczęstsze objawy menopauzy   Menopauza to naturalny proces fizjologiczny, który wcześniej czy później wystąpi u każdej kobiety, zwykle pomiędzy 45....

Zamknij