Co obejmują turnusy odchudzające?

Wielu z nas nie może pogodzić się z wyglądem własnej sylwetki. Próbujemy więc różnych diet i ćwiczeń. Nie zawsze nasz wysiłek jest nagradzany, ponieważ brak wytrwałości i samodyscypliny skłania do powielania starych nawyków. Co wtedy zrobić?

Kompleksowy program walki z nadwagą

 

W takich sytuacjach powinniśmy poprosić o pomoc kogoś bliskiego, kto będzie nas dopingował, mobilizował w chwilach słabości. Może też nam towarzyszyć podczas ćwiczeń. Niektórym osobom łatwiej jest skłonić się do wysiłku w grupie.

By kuracja przyniosła efekt, musimy trwale zmienić sposób żywienia, czyli dokonać całkowitej zmiany w jadłospisie i przyzwyczajeniach. Powinniśmy postawić na produkty jak najmniej przetworzone, pochodzące z naturalnych upraw. Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne musimy rozbić na pięć posiłków.

Wszystko wygląda bardzo skomplikowanie i wymaga ogromnego samozaparcia, konsekwencji. Jeśli wiemy, że będzie z tym problem, może poprosić o pomoc specjalistów. Dobrym pomysłem mogą być też turnusy odchudzające organizowane przez różne ośrodki zdrowia.

Podczas takiego tygodniowego albo dłuższego pobytu jesteśmy cały czas pod opieką lekarza, dietetyka i trenera, którzy mobilizują, analizują nasze zachowania i dbają o to, byśmy realizowali program odchudzający. My nie musimy się o nic martwić, ponieważ na miejscu mamy wszystko, czego potrzeba, żeby osiągnąć upragniony cel, czyli zrzucić nadprogramowe kilogramy.

Program turnusu jest tak ułożony, żeby odchudzanie przebiegało w przyjemny sposób. Pacjenci nie są poddawani treningom dla komandosów. Mają się też relaksować, dlatego przewidziano dla nich seanse odprężające w grocie solnej i kąpiele w basenie solankowym oraz jacuzzi. Chętni mogą też skorzystać z masaży i zabiegów leczniczych.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zabiegi fizykoterapeutyczne pomagają wrócić do zdrowia

Nasze zdrowie czasem szwankuje. Niektóre problemy nie są poważne i radzimy sobie z nimi sami, stosując domowe środki. Inne wymagają...

Zamknij