Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia polega na dostarczeniu substancji leczniczych pod skórę. Zabieg można łączyć z mikrodermabrazją. Mezoterapia igłowa polega na nakłuciu skóry strzykawką, a mezoterapia bezigłowa wykorzystuje działanie fal radiowych. Cena takiego zabiegu waha się od 250 zł do 1000 zł.

Mezoterapia to zabieg z dermatologii estetycznej, który polega na wstrzyknięciu pod skórę substancji leczniczych. Są to głównie: kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy, sole mineralne oraz kofeina. Głównym skutkiem zabiegu jest rewitalizacja skóry.

Jak często można wykonywać mezoterapię?

W przypadku mezoterapii bezigłowej, która dostarcza substancje lecznicze za pomocą fal radiowych, zabieg należy powtarzać 3-4 razy. Ten rodzaj terapii można połączyć z mikrodermabrazją. Mezoterapia igłowa polega natomiast na wstrzyknięciu substancji za pomocą precyzyjnego nakłucia strzykawką. Zabieg ten należy powtarzać raz na tydzień, a z biegiem czasu zmniejszyć kurację do jednego zastrzyku na miesiąc. Jest to inwazyjny rodzaj terapii, który pozostawia siniaki i wybroczyny. Do wyboru jest też mezoterapia mikroigłowa, która polega na dostarczeniu substancji leczniczych pod skórę za pomocą specjalistycznej głowicy, która jest wyposażona w kilkadziesiąt mikroigiełek nakłuwających delikatnie naskórek. Zabieg wykonuje się co tydzień. Maksymalnie można zastosować 10 serii mezoterapii mikroigłowej.

Korzyści ze stosowania mezoterapii

Najczęstszym zabiegiem jest mezoterapia dłoni, która ma działanie liftingujące i odmładzające. Skóra rąk jest bardziej napięta, odżywiona i nawilżona. Stosuje się też mezoterapię twarzy i innych partii ciała. Zabieg wykonuje się też w celu odchudzania, ponieważ substancje rozbijają komórki tłuszczowe umieszczone pod skórą. Mezoterapię stosuje się też w celu pobudzenia cebulek włosów do wzrostu.

Ile kosztuje mezoterapia?

Mezoterapia igłowa powiek kosztuje średnio 250 zł. Zabieg wykonywany na twarzy, dekolcie, dłoniach oraz szyi wynosi około 400 zł. Mezoterapia mikroigłowa kosztuje od 350 do 1000 zł.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Co to jest rak prostaty?

Nowotwór prostaty to niepożądany rozrost tego narządu. Wykrywa się go, badając odbyt palcem. Stosuje się też bardziej skomplikowane zabiegi, takie...

Zamknij