Co to jest mikrodermbrazja?

Mikrodermbrazja to kontrolowany mikropeeling, którego głębokość można indywidualnie dopasować. Zabieg usuwa stare komórki skóry i pobudza ją do tworzenia nowych. Mikrodermbrazja nie pozostawia blizn i jest bezpieczna nawet dla skóry naczynkowej.

Mikrodermbrazja jest zabiegiem polegającym na intensywnym złuszczaniu naskórka i wierzchnich warstw skóry. Jest to łagodny peeling, którego głębokość można regulować. Mikrodermbrazja nie jest bolesna, nie wywołuje obrzęków i nie wymaga powstrzymywania się od normalnych aktywności. Zabieg wykonywany jest za pomocą urządzenia z głowicą pokrytą mikrokryształkami korundu lub warstwą diamentu. Najnowszą odmianą mikrodermbrazji jest oksydermbrazja wykonywana z zastosowaniem tlenu.

Co daje mikrodermbrazja?

Mikrodermbrazja zmniejsza barierę ochronną skóry na około 2 tygodnie, dzięki czemu znakomicie poprawia wchłanialność aktywnych składników. Po zabiegu skóra jest doskonale dotleniona i odżywiona, a pory są oczyszczone i odblokowane. Poprawie ulega elastyczność i kolor skóry.

W trakcie zabiegu usuwane są zaskórniki, co znacząco zmniejsza objawy trądziku. Skóra jest znacznie lepiej ukrwiona i zaczyna produkować więcej kolagenu. Dzięki temu zmniejsza się widoczność przebarwień, blizn czy płytkich zmarszczek. Skóra może być lekko zaczerwieniona, ale rumień mija po kilku godzinach od zabiegu. W przypadku skóry bardzo wrażliwej zaczerwienie może utrzymać się do 24 godzin.

Ile trwa mikrodermbrazja?

Czas trwania mikrodermbrazji diamentowej lub korundowej zależy od części ciała, na której jest wykonywana. Zabiegi na twarzy trwają zwykle nie więcej niż 20 minut, natomiast na innych częściach ciała ok. 60 minut. Czas ten może się wydłużyć przy cerze trądzikowej, która wymaga dokładniejszego oczyszczenia.

Zabieg z użyciem tlenu trwa od 20 do 120 minut, a przy większych partiach ciała, np. na plecach, może się wydłużyć. Zalecane jest wykonanie 5-10 zabiegów co 2-4 tygodnie w zależności od stanu cery.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ginekomastia – jak rozpoznać

Ginekomastia, podobnie jak lipomastia, polega na powiększeniu piersi u mężczyzn. Choroba ma podłoże hormonalne lub jest konsekwencją innego schorzenia, np....

Zamknij