Co to jest Outlet?

Ceny ubrań w typowych sklepach na terenie galerii czy nawet w małych punktach sprzedażowych często są bardzo wysokie. Wiele osób nie zawsze może sobie pozwolić, aby zapłacić określoną cenę za koszulkę czy spodnie. Większość osób czeka wtedy na korzystne promocje czy wyprzedaże, podczas których można upolować sezonowe produkty w cenach stanowiących zaledwie ułamek początkowej kwoty i tym samym znacznie zmniejszyć koszty zakupów.

Sposób na oszczędności

Świetnym sposobem na oszczędności podczas zakupów odzieżowych jest odwiedzenie tak zwanych outletów. W Polsce są ten rodzaj sklepów jest coraz bardziej popularny i pojawia się w wielu miastach – zarówno w postaci sporych galerii (na przykład Factory Outlet Ursus na terenie Warszawy czy Outlet center w Lublinie), jak i również pojedynczych sklepów.

Tańsze, nie znaczy gorszej jakości

Outlet jest niczym innym niż sklepem w którym można dostać nieużywane ubrania (nie jest więc tym samym co second-hand z którym bywa często mylony). Sprzedawane w nich ciuchy, akcesoria i dodatki pochodzą zazwyczaj z końcówek serii, nadwyżek produkcyjnych, zwrotów dokonywanych przez klientów. Często są także po prostu pozostałością niesprzedanych produktów przez stacjonarne sklepy danych marek. W outlecie można znaleźć zarówno produkty pochodzące z bieżących kolekcji, jak również ubrania z poprzednich sezonów. Często rozmiarówka danych ubrań jest niepełna bądź ubranie dostępne jest jedynie w jednym bądź kilku egzemplarzach. Znakiem rozpoznawczym ubrań z outletu stosunkowo często jest to, że nie posiadają one oryginalnych opakowań (najczęściej są pakowane w tak zwane opakowania zastępcze), mogą także nie posiadać kompletu oryginalnych metek producenta – często spotyka się, że metki są odcięte. Wszystko to nie wpływa jednak na jakość sprzedawanych w outletach ubrań – są wciąż modne i w dobrym stanie.

Gdy oszczędzamy a nie chcemy rezygnować z jakości

Największą zaletą zakupów w outletach jest przede wszystkim niska cena. Jest ona o wiele bardziej korzystna niż w typowych sieciówkach, dlatego pozwala na spore oszczędności. Dodatkowo ubrania z outletów są często o wiele bardziej oryginalne pod względem kolorystyki czy kroju (ze względu na małą ilość egzemplarzy) niż te, które są dostępne powszechnie w sklepach.

 

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spacerowy wózek inwalidzki dla dziecka – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wózek inwalidzki dla dziecka dostosowuje się, przede wszystkim do stopnia niepełnosprawności i indywidualnych potrzeb malucha. Przy wyborze wózka spacerowego warto...

Zamknij