Co zrobić, kiedy filmy się zacinają?

Z pewnością każdy z nas po ciężkim dniu w pracy uwielbia zrelaksować się przy dobrym filmie. Może to być dla nas wspaniała odskocznia od życia codziennego, a także sposób na spędzenie czasu ze swoją drugą połówką, rodziną lub znajomymi. Internet daje możliwość oglądania filmów online, dzięki czemu nie trzeba nawet ich ściągać na swój dysk twardy.

Przyczyny problemów

Często pojawia się jednak problem, który powoduje, że nasze doświadczenia związane z oglądaniem filmów w internecie są o wiele gorsze. Przyczyn może być bardzo wiele. W większości przypadków można bardzo szybko naprawić problem, jednak czasami wymagane są bardziej skomplikowane czynności. Pierwszym krokiem, który możemy podjąć to obniżenie jakości wyświetlanego filmu. Większość odtwarzaczy ma taką możliwość i warto od tego zacząć rozwiązywanie problemu zacinających się filmów. Okazuje się bowiem, że bardzo często nasz komputer ma zbyt słabe parametry, aby odtworzyć filmy w najwyższej jakości HD, czy 4K. Można pokusić się w takim wypadku o zakup lepszego procesora lub dokupienie pamięci RAM. Można również spróbować wyłączenia wszystkich zbędnych programów działających w tle. Nie zaktualizowany flash może być również powodem, dlaczego filmy z internetu się zacinają. Jeżeli taka jest właśnie przyczyna, wystarczy przeinstalować wtyczkę lub ją zaktualizować. W bardzo wielu przypadkach przynosi to natychmiastową poprawę komfortu oglądania filmów. Pomocne może okazać się także włączenie w ustawieniach odtwarzacza przyspieszenia sprzętowego.

Jeżeli powyższe sposoby nie przyniosły żadnego efektu, być może wina leży w problemach z łączem. W takiej sytuacji powinniśmy skontaktować się z dostawcą naszego internetu i sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie. Wizyta serwisu jest najczęściej bezpłatna, ponieważ takie usługi wliczone są w gwarancję firmy, która zapewnia nam internet. Pomocne może okazać się także wyczyszczenie plików cookies lub zwolnienie miejsca na dysku twardym.

 

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pomysły na kulturalne spędzenie lata w Warszawie

Warszawa to znakomite miejsce na kulturalny wypoczynek oraz aktywności związane z szeroko pojętą sztuką. Latem można wybrać się do plenerowego...

Zamknij