Ćwiczenia w domu czy w klubie – Co jest lepsze ?

Nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zarówno ćwiczenia w domu, jak i w klubie mają swoje wady i zalety.


Zaletą ćwiczeń na siłowni jest z pewnością obecność trenera, który może na wskazać, jak i ile ćwiczyć, przygotuje program dostosowany do naszych potrzeb i możliwości. Różnorodność przyrządów do ćwiczeń i zajęć proponowanych przez klub, możliwość korzystania z odnowy biologicznej typu sauna, łaźnia również przemawiają za tą formą treningu. Poza tym niezwykle ważna jest możliwość ćwiczenia w grupie, gdzie nasza motywacja wzrasta.

Za ćwiczeniami w domu przemawia fakt, że nie tracimy czasu na dojazd do klubu, nikt nam nie przeszkadza, nie musimy się nikogo wstydzić, ćwiczymy, kiedy chcemy, wykonujemy te ćwiczenia które chcemy – nikt nic nam nie narzuca.

Zatem podsumowanie Ćwiczenia W domu:

Plusy:

Oszczędność pieniędzy – karnet na zajęcia kosztuje

Oszczędność czasu – czas jest potrzebny i na dojazd na zajęcia i na powrót, o samych zajęciach i prysznicu po nich już nawet nie wspomnając.

Ćwiczysz w czym chcesz – wykupiłeś już karnet na siłownię, ale przecież nie pójdziesz na nią w tych spranych dresach i zdeptanych butach. Musisz się ubrać w jakieś twarzowe ciuchy, tak by nowy dres odwracał uwagę od potu spływającego po twarzy. A w domu – ćwiczysz w tym co masz.

Minusy:

Igranie z motywacją – są osoby dla których największą motywacją są wydane pieniądze – to właśnie one wykorzystują karnet na siłownię w stu procentach.

Ćwiczenia z dziećmi – odpaliłaś płytę i zrobiłaś trzy brzuszki, gdy nagle po Twoich nogach wspina się synek.

Trener internetowy – niestety w domu nikt nie poprawi Cię, gdy źle wykonujesz dane ćwiczenie.

Brak czasu – najpierw ugotujesz, odkurzysz, nastawisz pranie, potem jeszcze nakarmisz i wyprasujesz koszule i nagle się okazuje, że znowu zabrakło Ci czasu na trening.

Brak kontaktu – ćwiczenia w domu to kolejna rzecz, którą robisz sama w domu z dziećmi. Bez koleżanek, bez chwili dla siebie, bez komfortu, bez oddechu od codziennego życia.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Co to jest glejak?

Glejak jest to grupa nowotworów ośrodkowego układu nerwowego, składającego się z mózgowia i rdzenia kręgowego. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują...

Zamknij