Czas na weekend nad morzem

Nie samą pracą żyje człowiek. Dla zachowania równowagi ciała i – przede wszystkim – ducha trzeba też odpoczywać. Można to robić na wiele sposobów i w różnych miejscach. Wybierzmy taki sposób spędzania wolnego czasu i relaksu, który pasuje nam najbardziej i sprawia rzeczywistą frajdę.

Udany wypoczynek w Kołobrzegu

 

Tylko wtedy odpoczynek spełni swoje zadanie, czyli pozwoli zregenerować nadwątlone pracą czy codziennymi obowiązkami nerwy, zdrowie psychiczne.

Relaksowi powinniśmy oddawać się codziennie. Niekoniecznie musimy korzystać z masaży, sauny czy atrakcji w parku wodnym, choć na pewno by to nie zaszkodziło. Problem w tym, że takie formy odpoczynku sporo kosztują. Należy więc dostarczać sobie drobnych przyjemności.

Najlepiej gdyby wiązały się one z aktywnością fizyczną, ale nie jest to żelazna reguła. Równie dobrze możemy czytać książki, majsterkować, pracować w ogrodzie. Krótko rzecz biorąc: róbmy to, na co mamy ochotę i co sprawia nam przyjemność.

Raz na jakiś czas potrzebny jest większy reset. Wtedy warto gdzieś wyjechać. Jeśli mamy rodzinę, zabierzmy ją ze sobą. Można zaplanować urlop w porze wakacji czy ferii szkolnych.

Miłą odmianą będzie też wypad weekendowy. Na dwa-trzy dni można wybrać się nad morze. Niekoniecznie musimy zabierać ze sobą dzieciaki. Świetnym pomysłem będzie wypad tylko we dwoje. Gdzie się zatrzymać? Miejscem godnym polecenia jest ośrodek leczniczo-wypoczynkowy Verano w Kołobrzegu.

Położony jest on w uzdrowiskowej części miasta. Otacza go park uzdrowiskowy. Nieopodal, bo zaledwie 75 metrów dalej, rozpościera się piaszczysta plaża oraz Bałtyk. W pobliżu znajduje się infrastruktura do aktywnego wypoczynku i relaksu, m.in. ścieżki rowerowe, deptak.

W centrum można skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych albo odnowy biologicznej.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdzie na wakacje w Kołobrzegu?

W Polsce nie brakuje miejsc, w których można miło spędzić urlop. Każdy region ma tyle atrakcji, że nie starczy weekendów...

Zamknij