Czy basen jest zdrowy

Kiedy chcemy podreperować nasze zdrowie, poprawić kondycję czy po prostu zadbać o figurę (nie mówiąc już o utracie nadmiernej wagi) stajemy w obliczu wyboru najlepszej aktywności fizycznej. Mamy bardzo wiele propozycji, ze wszystkich stron reklamują się bowiem nowoczesne kluby fitness z bogatą ofertą aktywności ruchowej. Wydaje się jednak, że jednym z najlepszych sposobów na poprawę kondycji i zdrowia jest chodzenie na basen.

Pływanie na basenie jest jedną z najzdrowszych i najbardziej polecanych aktywności, ponieważ pozwala uaktywnić bardzo zróżnicowane grupy mięśni i wspaniale działa na kręgosłup.

Ponadto samo pokonywanie oporu wody wiąże się z korzystnym wysiłkiem dla naszego organizmu. Duże znaczenie ma także taka właściwość wody, że po zanurzeniu nie czujemy naszej wagi, pozwala to więc zabezpieczyć stawy przed ewentualnymi kontuzjami.

Na nowoczesnym basenach mamy również możliwość innych aktywności – odpoczynku w jacuzzi, które korzystnie działa na mięśnie poprzez masaż strumieniami wody. Możemy również w basenie pograć w piłkę, a także ćwiczyć nurkowanie – wszystkie takie czynności są z korzyścią dla naszego zdrowia, kondycji i urody.

Jeśli nie potrafimy pływać i trochę boimy się nauczyć, świetnym rozwiązaniem będzie zapisanie się na aerobik w wodzie.

Aerobik ten ma bardzo korzystny wpływ na organizm, znakomicie sprawdza się u osób starszych oraz z osób z nadwagą. Ćwiczenia są dynamiczne, a opór wody sprawia, że przynoszą one szybsze efekty niż zwyczajna odmiana aerobiku.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Azjatyckie sposoby na łysienie

Medycyna naturalna, tak popularna w Azji, może być pomocna w rozwiązaniu wielu problemów kosmetycznych. Naturalne olejki i preparaty mogą pomóc...

Zamknij