Czy kupować leki w aptece internetowej?

Ostatnio w Polsce pojawił się nowy trend dotyczący sprzedaży leków i suplementów diety. Apteki odchodzą od tradycyjnego, bezpośredniego kontaktu z klientem a tym samym zaczynają preferować sprzedaż swoich zasobów przez internet. Czy jest to dobre rozwiązanie? Dla właściciela apteki jest to pewne udogodnienie.

Szybsza sprzedaż, mniej marudzących klientów, brak kolejek i dostęp do produktów 24 h na dobę generuje większe zyski. Klienci są zadowoleni, że nie muszą wychodzić z domu i że swoje zakupy dostaną wprost pod swoje drzwi. Nikt nie wraca uwagi na to, że przy takiej sprzedaży nie udzielane są przez farmaceutę informacje o działaniu leku, że lek podczas transportu może być niewłaściwie przechowywany i zmienić swoje właściwości, jak również, że potencjalny klient może być dzieckiem, które wpisało w formularz zamówienia dane osoby dorosłej. Dodatkowym minusem może być to, że nie mamy możliwości skonsultowania z farmaceutą polecanego przez niego preparatu lub maści na np. odleżyny czy zapalenia zatok – takie informacje uzyskane w przysłowiowym „okienku” apteki są bardzo wartościowe. Zakupując leki przez internet jesteśmy zdani sami na siebie.

Apteki internetowe to brak kontroli farmaceutów nad lekami, suplementami czy też dermokosmetykami, które powinny być dobrane idealnie do skóry klienta. Farmaceuci są zobowiązani do udzielania informacji o tym co sprzedają, tak aby uchronić klientów przed potencjalnym zagrożeniem. Leki i suplementy to nie zabawki. Zastanówmy się za czym zdecydujemy o poczynieniu takich zakupów przez internet.


Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Chirurgiczne leczenie hemoroidów

Hemoroidy, zwane również żylakami odbytu bywają bardzo uciążliwe. Powodują ból, swędzenie i pieczenie, są również przyczyną kłopotów z wypróżnianiem. Konieczne...

Zamknij