Czy leczenie kanałowe boli?

Leczenie kanałowe wykonuje się w przypadku głębokiej próchnicy lub pęknięcia zęba. Zabieg polega na oczyszczeniu kanału zębowego i wypełnieniu go materiałem uszczelniającym. Leczenie kanałowe wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym. Zabieg kosztuje od 200 do 500 zł.

Kiedy leczenie kanałowe jest konieczne?

Leczenie kanałowe jest niezbędne, gdy miazga w zębie ulegnie zapaleniu bądź zakażeniu. Przyczyny tego są zróżnicowane:
• głęboka próchnica,
• częste zabiegi na danym zębie,
• pęknięcie czy złamanie zęba.
Gdy leczenie kanałowe jest konieczne, to mamy do czynienia z ostrym lub tępym bólem zęba. Często spotykana jest też wysoka nadwrażliwość na różnice temperatur w jamie ustnej. Węzły chłonne są nabrzmiałe, a przyległe tkanki zęba są bardzo wrażliwe.

Na czym polega zabieg ratowania zęba poprzez leczenie kanałowe?

Podczas leczenia kanałowego dentysta usuwa zepsutą miazgę, delikatnie czyści i poszerza kanał zęba oraz dezynfekuje to miejsce przy użyciu środków dentystycznych. Następnie stomatolog wypełnia dziurę w zębie materiałem uszczelniającym. Kolejno zakłada się plombę składającą się z materiału kompozytowego lub protetycznie odbudowuje się ząb, aby wrócił do pełnej sprawności. Zabieg jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent jedyny ból czuje podczas wkuwania igły ze środkiem znieczulającym. Zdarza się często, że w leczonym zębie umarły już nerwy, więc klient nie potrzebuje znieczulenia.

Ile trwa leczenie kanałowe?

W przypadku nieskomplikowanego zabiegu leczenia kanałowego, wystarczy jedna wizyta stomatologiczna. Gdy mamy do czynienia z zabiegiem wielokanałowym, możliwe jest kilka spotkań z dentystą. Obecnie stara się maksymalnie ograniczyć liczbę wizyt.

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe kosztuje zależnie od stopnia trudności zabiegu i liczby kanałów. Średnie ceny w Polsce za ten zabieg wynoszą:
• 200 zł – leczenie zęba jednokanałowego,
• 300 zł – leczenie zęba dwukanałowego,
• 400 zł – leczenie zęba trójkanałowego,
• 500 zł – leczenie zęba czterokanałowego.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak długo rozwija się rak krtani?

Rak krtani to rozrost komórek nabłonka krtani. Choroba objawia się m.in. długotrwałą chrypką, pluciem krwią, anemią. Nowotwór krtani wykrywa się...

Zamknij