Czy można sie leczyć alergię

Alergia jest dla wielu osób bardzo uciążliwą przypadłością. Nieżyt nosa oraz astma oskrzelowa, to najczęściej występujące alergie. Katar, łzawienie oczu czy ból zatok,  to objawy alergii na pyłki traw i krzewów, które uniemożliwiają wypoczynek na świeżym powietrzu w okresie letnim.

Objawy alergii można leczyć za pomocą leków przeciwhistaminowych. Nie każdy organizm reaguje na nie w odpowiedni sposób. Niektórzy skarżą się na senność i problemy z koncentracją. Alternatywą dla takich osób  okazuje się desloratadyna czy feksofenadyna. Są to leki najnowszej generacji, które nie wykluczają łączenia ich w niewielkich dawkach z innymi środkami. Przy zażywaniu tych leków można nawet pozwolić sobie na małe ilości alkoholu. Popularną metodą leczenia alergii jest również immunoterapia swoista, zwana powszechnie odczulaniem. Zawsze pamiętajmy o tym, żeby wybrać dobrego alergologa. Alergię dla się leczyć, ale musimy dobrać odpowiednie dla swojego organizmu lekarstwa.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Borelioza – groźna choroba odkleszczowa

Latem najczęstszymi miejscami wypoczynku są lasy, łąki, trawniki. Odpoczywamy na łonie natury, a przy okazji opalamy się, zbieramy grzyby, czy...

Zamknij