Czy politycy uchronią środowisko ekologiczne?

W jakiej sytuacji jest dzisiejsze powietrze?

Codziennie spalane są ogromne ilości śmieci, czyli powstaje duża, a nawet ogromna warstwa smogu. W Polsce najwięcej zanieczyszczeń produkuje cię na południu, gdzie ilość śmieci na jedną osobę wynosi nie całe 200 kg odpadów, gdzie w zachodniej części Polski, odpadów na jedną osobę wynosi nie całe 500 kg. Wychodzi, więc zatem, iż im więcej odpadów zgromadzimy w kontenerach, tym mniej spalimy. Od 2019 roku w życie wchodzi ustawa, iż odpadów segregowanych musi być więcej niż 50%. Na dzień dzisiejszy t liczba wynosi 29%, rok temu wynosiła 28%, a dwa lata temu wynosiła 27%. Wychodzi, więc na to, iż nie osiągniemy tej liczy odpadów segregowanych. W Polsce nadal dominują odpady komunalne, czyli mieszane.

Wracając do powietrza, jeżeli średnia temperatur wzrośnie o tylko 1 stopień Celsjusza, wszystkie lodowce się roztopią, a ląd pokryje woda. Smutna prawda jest niestety taka, iż trudno będzie nam uratować ziemię, czyli też przyszłość naszych dzieci. W ostatnich dniach zapoczątkowano spotkanie najważniejszych głów państw, w sprawie globalnego ocieplenia i problemów związanych z jakością powietrza. Telewizja nadal alarmuje, by używać komunikacji miejskiej, a auta zostawić w garażach, ale niestety to nie nastanie tak szybko, a powietrze potrzebuje nagłej ulgi.

Jak politycy radzą sobie ze złym stanem środowiska?

Powstają różne spotkania i akcje, które mają pomóc pogarszaniu stanu środowiska. W przyszłym roku ze sklepów maja zniknąć wszystkie reklamówki jednorazowe, a nimi maja zastąpić torby z materiału lub koszyki. W niektórych miastach za 1 kilogram makulatury można dostać jedną, wielorazową reklamówkę. Politycy, więc starają się poprawić stan środowiska, ponieważ w Polsce pojawił się już największy na świecie odświeżacz powietrza. Jest to jeden z najlepszych pomysłów w sprawie poprawy jakości powietrza. Zły jest również stan wód. Duża ilość odpadów przepływa przez zbiorniki wodne, które są miejscem życia wielu zwierząt i roślin wodnych.

Moim zdaniem jakość środowiska nadal jest bardzo zła, ale politycy, jak i inni ludzie, starają się poprawić jej jakość. Razem na pewno możemy zbudować lepsze jutro.

Miejsce SLD w strukturach dzisiejszego państwa i pomysł na przyszłość

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ustawa o hodowli zwierząt futerkowych – pozorny kompromis

Kontrowersje wokół ustawy - wrażliwość a ekonomia Z inicjatywy partii rządzącej w Sejmie podniesiono projekt zmian w ustawie o ochronie...

Zamknij