Czym jest aseksualizm?

Nie chce!

 

Wielu z nas w okresie dojrzewania nie odczuwa bądź odrzuca od siebie myśl o sekse. Niektórych to brzydzi innych odrzuca. Rozwijając się wśród rówieśników, którzy rozpoczeli swoje życie seksualne nasuwa się nam pytanie dlaczego nas to nie rusza? Może jesteśmy inny?

 

Aseksualizm, co to?

 

Od niedawna uznawany jest w środowisku naukowym za orientacje seksualną bądź też jej brak. Aseksualizm cechuje się całkowitym brakiem pociągu seksualnego do wszystkich osób bądź ten obiektów. Szacuje się, że aseksualizm dotyczy 1% ludzkości na świecie. Jest to tamat mało rozpowszechniony, nauka nie ma na niego konkretnych wyjaśnień, nie ma nawet na to leku czy innych pomocnych metod.

 

Objawy

 

Osoby aseksualne cechują się brakiem jakiegokolwiek zainteresowania seksualnego do otaczającego ich świata. Wykazują oni oczywiście zainteresowanie kobietami bądź mężczyznami, lecz jest to cecha romantyczna nie seksualna. Osoby aseksualne często decydują się na tworzenie związku z drugim człowiekiem, kochają się z nim ale nie czerpią z tego aktu żadnych satysfakcji, są jedynie zadowoleni że spełnili swoich partnerów. Osoby aseksualne nie decydują się na wstżemięźliwość, nie jest to również poddyktowane żadnymi czynnikami chorobowymi, po prostu nie czują satysfakcji z seksu. Aseksualizmu nie cechuje się jako choroby czy zaburzenia, nauka nie posiada wystarczającej ilość informacji by tak sklafyfikować tą przypadłość.

 

Czy da się to wyleczyć?

 

Nauka nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Osoby aseksualne są zdrowe, szczęśliwe ale nie czują satysfakcji z seksu, co dla nauki nie jest jasną sprawą. Owszem można szukać pomocy u psychologa bądź psychoterapeuty, być może problem ten posiada inne podłoże i tacy specjaliści będą w stanie pomóc.

 

Nigdy tego nie ukrywaj!

 

Aseksualizm nie jest chorobą, nie jest żadnym dziwactwem, można z tym żyć. Nie wolno go jednak ukrywać przed partnerem, miłość pomiędzy ludźmi nie opiera się głównie na seksie, jeżeli jesteśmy w związku z odpowiednim, świadomym człowiekiem zrozumie on, że dotknęła nas taka przypadłość. Jeżeli nasz partner nas kocha, zrozumie nasze uczucia. Osoby aseksualne nie powinny się niczego bać, to są ich uczucia o których warto, a nawet trzeba rozmawiać.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wskazania do założenia cewnika u mężczyzny oraz jego pielęgnacja

Niektórzy panowie zastanawiają się, jak długo cewnik może być założony. Zazwyczaj cewnik zakładany jest na możliwie najkrótszy czas, ponieważ noszenie...

Zamknij