Czym jest rzucawka?

Jest to choroba układy krążenia. Zazwyczaj pojawia się u kobiet, które są w ciąży. Gdy kobieta zaczyna mieć objawy przedrzucawkowe, zaczyna tracić świadomość. Dochodzą do tego również dreszcze. Dlatego też jak widać nie jest to zbyt bezpieczny stan dla kobiety w ciąży.

Drgawki mogą zaszkodzić dziecku i wywołać przedwczesny poród. Kobiet, u której tego typu objawy zaczynają się pojawiać, powinna być pod stałą kontrolą lekarza. Czasem konieczna jest również hospitalizacja aż do rozwiązania. Na pewno warto się zgodzić na leżenie w szpitalu dla własnego zdrowia, jak i bezpieczeństwa swojego dziecka.

Są to w końcu dwa najważniejsze czynniki. A medycyna tak poszła do przodu, że kobietom, u których rzucawka występuje można w skuteczny sposób pomóc. Jak najbardziej więc warto poddawać się leczeniu.

Bardzo dobrze się wtedy na tym wyjdzie. Warto również wiedzieć, że stan przedrzucawkowy u kobiet w ciąży pojawia się po 20 tygodniu ciąży. Wtedy to właśnie należy uważać i starannie obserwować zmiany zachodzące w organizmie.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Trzynastodniowa dieta kopenhaska

Dieta Kopenhaska, nazywana również przez niektórych „Dietą żelaznych zasad” to dość rygorystyczny sposób na zadbanie o szczupłą sylwetkę. Trwa trzynaście...

Zamknij