Dieta dziecka chorego na ospę

Jeśli nasze dziecko zachorowało na ospę, powinniśmy dołożyć starań, aby przebieg choroby był łagodny. Musimy pamiętać o właściwej higienie, troskliwej pielęgnacji skóry podrażnionej wysypką, oraz o diecie, która dostarczy substancji odżywczych. W czasie ospy wietrznej wiele dzieci gwałtownie traci apetyt. Rozwiązaniem okazują się często papki ze zmiksowanych posiłków. Dietetycy polecają również nieklarowane soczki dla niemowląt, które są niezwykle bogate w witaminy oraz minerały. Niemowlęta powinny spożywać co najmniej 120 mililitrów soku na dzień, a kilkuletnie dzieci przynajmniej jedną szklankę.

Zalety nieklarowanych soczków dla niemowląt

            Nieklarowane soczki dla niemowląt mogą okazać się sposobem na niejadka. Dzieci, które wskutek zachorowania na ospę wietrzną mają podrażnioną błonę śluzową jamy ustnej oraz gardła nie mogą spożywać normalnych posiłków. Lekarze przestrzegają, żeby nie podawać im pikantnych, mocno przyprawionych potraw. Dzięki nieklarowanym soczkom dla niemowląt powrót do zdrowia będzie szybszy. Naturalne soki zawierają wiele witamin. Zaleca się je małym dzieciom, które nie jedzą jeszcze tych samych produktów, co dorośli. Nieklarowane soczki dla niemowląt na bazie warzyw mają ponadto działanie oczyszczające i przeciwzapalne. Są one pozbawione barwników oraz konserwantów. Można je wzbogacić jedynie o kwasek cytrynowy, cukier oraz witaminę C, która jest ważna dla wzmocnienia odporności organizmu.

Dietetycy zgodnie twierdzą, że nieklarowane soczki dla niemowląt są bardzo wartościowe pod względem żywieniowym. Jeśli masz małe dziecko, zrób zapasy soczku, aby mogło napić się go o każdej porze dnia lub nocy.

Konsystencja nieklarowanych soczków dla niemowląt  jest gęsta, esencjonalna. Z tych względów możemy czasem dodać do naturalnego napoju, odrobinę wody. Nieklarowane soki są produkowane ze świeżych owoców, tłoczone na zimno. Dla dzieci atrakcyjne są przede wszystkim te o owocowych, słodkich  smakach , jak na przykład malina czy jabłko.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pierwsze szczepienie

Wielu rodziców zastanawia się jak powinno wyglądać przygotowanie dziecka do szczepienia. Większość maluszków panicznie boi się igieł, a szczepienie kojarzy...

Zamknij