Dieta oczyszczająca w praktyce

To, co i jak jemy, wpływa na to, jak wyglądamy i funkcjonujemy. Z pożywieniem, lekami, alkoholem, nikotyną dostaje się do organizmu wiele toksyn, które zaburzają prace organów wewnętrznych i są przyczyną kłopotów ze zdrowiem. Nadmiar substancji szkodliwych sprawia również, że mamy kiepskie samopoczucie.

Odblokowanie naturalnych filtrów organizmu

 

Nasz organizm potrafi na bieżąco usuwać trujące substancje. W naszym ciele kryje się kilka filtrów: wątroba, nerki, skóra. Jeśli poziom toksyn nie jest za wysoki, ciało samo sobie z nimi radzi. Jeśli jednak stale boli nas głowa, jesteśmy apatyczni, brakuje nam energii, wypadają nam włosy, łamią paznokcie, cierpimy na zaparcia, a cera wygląda okropnie, to znak, stan ostrzegawczy został przekroczony. Musimy zacząć działać.

Ratunkiem jest dieta oczyszczająca, która odblokuje kanały wydalnicze i przyczyni się do usunięcia toksyn. Co więc należy jeść, żeby odzyskać wigor i pozbyć się opisanych problemów zdrowotnych? Warto sięgnąć po produkty bogate w błonnik oraz zioła.

Ich działanie jest dwojakie. Po pierwsze, czynniki te unieszkodliwiają patologiczne substancje. Po drugie, wzmacniają organy odpowiedzialne za usuwanie trucizn, czyli m.in. wątrobę. Dzięki temu naturalne filtry mogą znów poprawnie funkcjonować.

W trakcie diety oczyszczającej musimy nie tylko jeść owoce i warzywa, pić wywary ziołowe (np. moczopędne). Wskazane jest wypijanie sporej ilości wody. Absolutnie zakazane są takie produkty jak: kawa, czarna herbata, alkohol, napoje słodzone i gazowane, pokarmy przetworzone.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Stewia jako produkt do słodzenia ma wiele zalet

Powszechnie słyszy się, że cukier jest niezdrowy, że za dużo słodzimy. Dzisiaj cukru dodaje się do wielu produktów spożywczych. Zdaniem...

Zamknij