Dlaczego fitness na odchudzanie jest dobry?

Najlepszym sposobem na zrzucenie wagi jest połączenie odpowiedniego żywienia z regularną aktywnością fizyczną. Zmiana musi być trwała. Do starych nawyków nie można wrócić, bo to grozi efektem jo-jo. Cudów nie ma. Za to są wyrzeczenia i ciężka praca. Wtedy docenia się efekty.

Regularnie i wedle własnych możliwości

 

Wiele osób próbuje schudnąć. Sięgają po różne diety, które okazują się nieskuteczne. Powód? Wszystkie, choć opierają się na innych zasadach, łączą dwa fakty.

Po pierwsze, nie są zbilansowane. Opierają się na jednym, dwóch składnikach, a pozostałe ograniczają lub rugują całkowicie z jadłospisu. Tym czasem organizm do normalnego funkcjonowania potrzebuje wielu substancji.

Po drugie, wspomniane diety z założenia są zmianą okresową – na pewien czas (do momentu uzyskania upragnionej masy ciała). Nie można ich jednak stosować permanentnie, ponieważ grozi to wyniszczeniem organizmu.

Co więc należy zrobić, żeby zdrowo stracić na wadze? Odżywiać się racjonalnie i ruszać się. Wysiłek należy podejmować codziennie. Powinien on być dostosowany do naszych możliwości. Zawsze należy poprzedzać go rozgrzewką, a kończyć tzw. schłodzeniem, które polega na uspokojeniu organizmu i przywróceniu parametrów sprzed treningu. Podczas fazy schładzania wykonuje się też rozciąganie.

Polecaną forma aktywności fizycznej jest fitness. Pod tym pojęciem kryje się trening wysiłkowy wykonywany w fazie tlenowej, czyli w taki sposób, byśmy mogli swobodnie oddychać. Fitness bazuje na aerobiku, czyli treningu aerobowym zwanym też kardio.

Polega on na kilkudziesięciominutowym wykonywaniu ćwiczeń, które angażują wiele grup mięśniowych, powodując przyspieszoną akcję serca. Tak samo jest w fitnessie. Przez minimum 20-30 minut wielokrotnie wykonujemy te same ruchy, pobudzamy wiele dużych partii mięśniowych jednocześnie, zmuszając je do pracy w pełnym zakresie.

Ale nie tylko z tego powodu fitness na odchudzanie jest idealny. Ta forma treningu cechuje się dużym zróżnicowaniem, przez nie nudzi się tak szybko (jeśli w ogóle).

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rzeżączka – choroba przenoszona drogą płciową

  Kontakty seksualne stwarzają ryzyko wystąpienia wielu niepożądanych dla współżyjących osób konsekwencji. Nie znaczy to jednak, że powinniśmy przestać korzystać...

Zamknij