Do lekarza bez kolejki

Kolejki do lekarzy specjalistów to norma. Jeśli nie chcesz czekać wielu miesięcy na wizytę u dermatologa czy kardiologa, lepiej wybrać się do lekarza prywatnie. Warto zapłacić za wizytę, aby oszczędzić sobie życia przez długi czas w niepewności.

Chorzy z wieloma dolegliwościami, zgłaszający się do lekarzy pierwszego kontaktu, otrzymują skierowanie do specjalistów z konkretnych dziedzin medycyny. Lekarz rodzinny może jedynie ocenić ogólny stan pacjenta i zdecydować, w jakim kierunku powinien być diagnozowany. Reszta leży w rękach lekarza specjalisty. Jednak skierowanie do niego to początek drogi przez mękę. Kolejki w każdym mieście są praktycznie tak samo długie, co wielu pacjentów skłania do poszukiwań na własną rękę lekarza przyjmującego prywatnie. Na płatne wizyty nie trzeba czekać miesiącami, wystarczy kilka dni..

Prywatni lekarze bywają różni

Jeśli zdecydujesz się poszukać lekarza prywatnego, warto znaleźć takiego, który cieszy się opinią nie tylko skutecznego, ale też przyjaznego pacjentom. Warto zerknąć na dowolny ranking lekarzy w sieci. Można tam znaleźć opinie pacjentów, którzy u danego lekarza byli i opisują swoje wrażenia z wizyty. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, wybór masz naprawdę spory, co nie znaczy, że każdy lekarz, do którego trafisz, postawi trafna diagnozę i włączy prawidłowe leczenie. Ponieważ wizyty kosztują, nie można pozwolić sobie na wędrowanie po lekarzach w nieskończoność. Im szybciej trafisz na dobrego, sprawdzonego specjalistę, tym szybciej zostaniesz zdiagnozowany i zaczniesz leczenie.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zespół jelita nadwrażliwego

Bóle brzucha, mdłości, biegunki lub zaparcia, pojawiające się co kilka dni lub tygodni? Jeśli wyniki badań masz w porządku, być...

Zamknij