Dobrze wybierz prezent urodzinowy!

Prezent urodziny to często takie zmartwienie, które nachodzi nas raz do roku, ponieważ chcemy komuś sprawić przyjemność i niespodziankę trafionym prezentem, a jednocześnie nie zmarnować pieniędzy, jeżeli nasz wybór okaże się niedobry. Na szczęście obecnie zakres produktów i usług, które możemy ofiarować jubilatowi znacznie się rozszerzył, dzięki czemu wybór właściwej rzeczy jest dużo łatwiejszy.

Problematyczne aspekty

Klasyczne prezenty zazwyczaj obejmują jedną z następujących kategorii: ubrania, płyty, książki lub osobiste upominki. Równie często wybieranym prezentem jest biżuteria dla kobiet. Typowo męskim prezentem jest zakup nowego krawatu, zestawu spinek lub zegarka. Oczywiście wszystko zależy od tego, na ile blisko jesteśmy z jubilatką lub jubilatem i jakim budżetem dysponujemy. Paradoksalnie, jeszcze większym kłopotem jest zakup odpowiedniego prezentu w sytuacji, gdy zupełnie nie znamy osoby obdarowywanej lub znamy ją bardzo słabo. Jest tak np. kiedy na uroczystą kolację zaprosi nas współpracownik lub musimy kupić prezent dla kogoś z pracy, np. przełożonego.

Klasyka zawsze w cenie

Jest jednak pewien zestaw zawsze dobrze widzianych i klasycznych prezentów, które znakomicie sprawdzą się także jako prezenty urodzinowe. Przede wszystkim dobrej jakości alkohol. Wysokiej klasy whiskey, wódka lub francuskie wino zawsze zostaną dobrze odebrane i staną się istotnym elementem domowego barku. Podobnie jest z czekoladkami. Wytwornie opakowane słodkości to zawsze dobry wybór, szczególnie jeżeli zdecydujemy się je trochę podkręcić i dodać np. personalizowany zestaw lub ubogacić słodycze, np. kwiatami. Oryginalnym pomysłem jest zakup np. kuponu lotto- bo to zawsze ciekawe urozmaicenie prezentu, które jest także bardzo symbolicznymi życzeniami wszelkiej pomyślności i bogactwa w życiu.

Jeżeli kompletnie nie mamy pomysłu na prezent i boimy się niezręcznej sytuacji, to najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup karty podarunkowej do dowolnie wybranego sklepu. W takiej sytuacji jubilat sam może sobie wybrać odpowiedni prezent.

 

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Depresja – co powinieneś wiedzieć na jej temat?

Z roku na rok przybywa chorych zmagających się z zaburzeniami depresyjnymi. Nadmierny stres, pogoń za sukcesem i niesprzyjające warunki atmosferyczne,...

Zamknij