Domowe sposoby na oparzenia słoneczne

Oparzenie słoneczne mogą przytrafić się każdemu z nas. Najczęściej do tego typu oparzeń dochodzi kiedy opalamy się w pełnym słońcu przez długi czas. Dlatego też, aby zapobiec takim oparzeniom warto jest zdecydować się na rożnego rodzaju kremy do opalania zawierające specjalne filtry, które chronią nas przed promieniami słonecznymi.

Oparzenie i co dalej?

Oprócz tego należy wiedzieć, że intensywne działanie słońca może powodować raka skóry, a więc czerniaka. Jeśli mówimy o schorzeniu jakim są oparzenia słoneczne to warto jest wspomnieć także o sposobie ich leczenia. Te nie są zbyt skomplikowane i zazwyczaj dokonujemy tego na własną rękę we własnym domu. Najlepiej jeżeli na oparzone miejsce położymy zimny okład, który zniweluje skutki oparzenia. Jeśli oparzenia słoneczne spowodowały na naszym ciele bąble nie należy ich przebijać. W takiej sytuacji powinniśmy poczekać aż nasz organizm samoczynnie wchłonie zawarty w nich płyn. Jeśli podczas takiego oparzenia nasze ciało zostało odwodnione należy skontaktować się z lekarzem. W takim przypadku zostaną nam podane dożylnie płyny, których nam brakuje.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Perspektywy stosowania komórek macierzystych

Komórki macierzyste obecnie mają przede wszystkim wielka wagę przy rożnego typu nowotworach. Przetaczanie krwi, która w sobie zawiera odbywa się...

Zamknij