Elektryczne wózki widłowe – nowe technologie

Elektryczne wózki widłowe są sprzętem ekonomicznym w utrzymaniu, a przy tym dobrze sprawdzającym się w transportowaniu i składowaniu ładunków w pomieszczeniach zamkniętych – magazynach, zakładach produkcyjnych i sklepach wielkopowierzchniowych. Podstawową zaletą tego typu widlaków jest brak emisji szkodliwych spalin oraz niski stopień generowanego hałasu. Nowe technologie w elektrycznych wózkach widłowych zwiększają wydajność sprzętu, co przekłada się również na efektywność pracy.

Elektryczne wózki widłowe – Bateria PowerPlusLife

Elektryczne Wózki widłowe są podstawą efektywnej pracy w wielu branżach i miejscach. Często stosowane są do pracy w trybie trójzmianowym, co działa na niekorzyść baterii trakcyjnych, ołowiowych i kwasowych. Ich wymiana nie zapewnia właściwego chłodzenia sprzętu. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom swoich klientów, renomowany producent wózków widłowych – STILL, opracował samochłodzącą baterię PowerPlusLife, która bazuje na baterii ołowiowo-kwasowej. Dzięki systemowi samochłodzącemu bateria ta charakteryzuje się zwiększoną wydajnością i żywotnością.

Elektryczne wózki widłowe – akumulator kwasowo-ołowiowy czy litowo-jonowy?

Najpowszechniejsze na rynku są wózki widłowe z akumulatorami kwasowo-ołowiowanymi, które w przyszłości będą wypierane przez bardziej innowacyjne – baterie litowo-jonowe. Charakteryzują się one dużą wydajnością, długim czasem działania, krótszym czasem ładowania, przez co pozwalają zmniejszyć koszty eksploatacji. W przeciwieństwie do baterii kwasowo-ołowianych, akumulatory litowo-jonowe nie wymagają żadnych czynności konserwacyjnych. Ponadto dzięki podwójnej żywotności baterii, są one przyjazne dla środowiska i istnieje możliwość ich recyklingu.

Wózki elektryczne czy hybrydowe – które są lepsze?

Wózki widłowe z napędem hybrydowym są innowacją na rynku transportu wewnętrznego. Jednym z takich widlaków jest model RX 70 firmy Still, który pozwala zminimalizować zużycie energii oraz zredukować emisję szkodliwego dwutlenku węgla.  Dodatkowo sprzęt ten wyposażony jest w kondensatory UltraCaps, które gromadzą energię, wytwarzaną podczas hamowania. Wózki z napędem hybrydowym są wydajniejsze, oszczędniejsze i bardziej przyjazne dla środowiska niż wózki elektryczne. Jednakże są od nich znacznie droższe i trudniej dostępne.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Soczewki kontaktowe multifokalne – jakie wady wzroku leczą?

Soczewki kontaktowe multifokalne, czyli progresywne, służą do korekcji starczowzroczności, nazywanej również prezbiopią. Wada wzroku pojawia się zwykle około 40. roku...

Zamknij