Energylandia, jako pomysł na weekend dla całej rodziny

Weekend pełen atrakcji dla dzieci i dorosłych zapewni pobyt w rodzinnym parku rozrywki. Wspólna zabawa na kolejkach widokowych, karuzelach, pompowanych zamkach czy zjeżdżalniach wodnych to pomysł na aktywne spędzenie czasu całą rodziną.

Rodzinny park rozrywki w Zatorze

Park rozrywki Energylandia mieści się w województwie małopolskim, w miejscowości Zator, niedaleko Katowic i Krakowa. Na jego terenie znajduje się blisko 50 mechanicznych atrakcji, z których znajdą coś dla siebie zarówno najmłodsi goście parku, jak i ich rodzice. Obiekt dzieli się na kilka stref: dziecięcą, familijną, młodzieżową oraz powierzchnię 1800m2 basenów z licznymi atrakcjami, jak zjeżdżalnie czy wodne przeprawy pontonem.

Atrakcje dla dzieci

W strefie dla najmłodszych dzieci mogą korzystać z kolejek, karuzel i zjeżdżalni. Na miłośników motoryzacji czekają mini samochody, którymi można kierować po specjalnie wydzielonym do tego terenie. Każdy pojazd wyposażony jest w specjalne zapięcia, dzięki czemu zabawa jest całkowicie bezpieczna. W parku dużą popularnością cieszą się również krajobrazowe wycieczki jeepem, poruszającym się po wydzielonym torze.

Strefa familijna

W strefie familijnej na gości parku czekają niezliczone atrakcje, z których dzieci mogą korzystać wspólnie z rodzicami. Ciekawą rozrywką są seanse w planetarium, gdzie w wygodnych fotelach i przestronnej sali można podziwiać uroki kosmosu. Dreszczyk emocji zapewnią rollercoastery, kolejki widokowe w wagonach na kształt samolotów, a także spływy na pniu drzewa, który ześlizguje się wśród wodospadu do wody. W rodzinnym parku rozrywki nie zabraknie także miejsc stylizowanych np. na wioskę Wikingów, klimatycznej Szwajcarii czy magicznych ogrodów pełnych zabawek i wyjątkowych ozdób.

Baseny dla dzieci

Wodna strefa parku to miejsce, gdzie można do woli kąpać się w basenach z podgrzewaną wodą, korzystać z zjeżdżalni lub odpoczywać w cieniu słomianych parasoli. Nad bezpieczeństwem dzieci i ich opiekunów czuwają wykwalifikowani ratownicy. Do dyspozycji gości parku oddaje się przebieralnie i suszarki do włosów. Wodna strefa parku stylizowana jest na tropikalną wyspę, gdzie odbywają się występy taneczne animatorów, w których mogą brać udział zarówno dzieci, jak i dorośli.

Rodzinny weekend

Powierzchnia parku jest duża, dlatego, aby skorzystać ze wszystkich atrakcji, można zaplanować sobie pobyt z noclegiem. W pobliżu wesołego miasteczka znajduje się wiele pensjonatów i hoteli, w których można komfortowo przenocować, by następnego dnia ponownie zabrać dzieci na niezapomnianą zabawę.

 

zobacz także: Energylandia jako pomysł na długi weekend czerwcowy z rodziną

 

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Żyworódka pierzasta – jak hodować?

Żyworódka pierzasta jest rośliną ozdobną i leczniczą. Jako sukulent nie wymaga częstego podlewania i lubi stanowiska jasne. Roślina ta wykazuje...

Zamknij