Gdzie jest punkt G?

Punkt G znajduje się niedaleko wejścia do pochwy, na jej przedniej ścianie. Ma chropowatą powierzchnię i może przypominać uwypuklenie lub guzek. Aby go znaleźć, mężczyzna powinien użyć palców lub języka.

Co to jest punkt G?

Punkt G został tak nazwany od nazwiska lekarza Ernsta Grafenberga. To on w 1957 r. po raz pierwszy opisał jedną tę z najbardziej wrażliwych stref erogennych w kobiecym ciele. Punkt G jest położony na przedniej ścianie pochwy i znajduje się około 2,5-5 cm od wejścia do niej. Przypomina ziarnko fasoli i można go odkryć w momencie podniecenia seksualnego. Ma lekko chropowatą powierzchnię. Tym różni się od pozostałej gładkiej powierzchni wnętrza pochwy.

Jak znaleźć punkt G?

Mężczyzna, który chce znaleźć punkt G u swojej partnerki, powinien do tego użyć palców lub języka. Penis we wzwodzie może być zbyt twardy oraz za mało ruchliwy i elastyczny, aby odkryć tę strefę erogenną u kobiety. Czyste palce środkowy i wskazujący z krótko obciętymi paznokciami doskonale sprawdzą się w poszukiwaniach punktu G. Należy złączyć oba palce, a dłoń skierować ku górze. Na początku partner powinien rozbudzić w kobiecie pożądanie, aby móc dotrzeć do poszukiwanego punktu. Mężczyzna może gładzić wejście do pochwy, a następnie delikatnie wsunąć w nią palce. Należy je skierować ku górze do przodu pochwy. Warto uciskać jej wnętrze, aby znaleźć szorstki guziczek lub zgrubienie znajdujące się na ścianie. To właśnie słynny punkt G. Znalezienie go językiem również jest możliwe: należy spróbować oralnych pieszczot. Partner może naciskać i masować wewnętrzną część pochwy z różną siłą ucisku. Najwrażliwszą strefę erogenną kobiety stymuluje się za pomocą niektórych pozycji seksualnych. Najlepiej zastosować je wtedy, gdy mężczyzna już wie, gdzie znajduje się punkt G partnerki. Pozycja od tyłu „na pieska” umożliwia uderzanie w tę strefę erogenną czubkiem penisa. Pulsacyjne ruchy zdecydowanie zwiększają podniecenie kobiety.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Co to jest biorytm?

Biorytm, zwany również rytmem biologicznym, polega na systematycznych zmianach, zachodzących w organizmie człowieka pod wpływem środowiska naturalnego. Odpowiada on za...

Zamknij