Gdzie pojechać na majówkę

Dniami wolnymi podczas majówki w 2017 roku są poniedziałek – 1 maja, i środa – 3 maja. Warto jednak wziąć sobie urlop w pozostałe dni robocze, by cieszyć się odpoczynkiem przez ponad tydzień. Majówka nad morzem pozwoli się wyciszyć i odpocząć, natomiast wyjazd w góry to doskonały sposób poprawę kondycji.

Kiedy wypada majówka w 2017 roku

Majówka, czyli długi weekend majowy, zwyczajowo trwa od 1 do 3 maja. Dniami ustawowo wolnymi od pracy w 2017 roku są, między innymi, 1 (poniedziałek) i 3 (środa) maja. Oznacza to, że osoby, które nie pracują w sobotę oraz niedzielę, będą miały przedłużony weekend. Jeśli jednak weźmie się urlop również 2 maja (we wtorek), czas wolny wyniesie aż pięć dni. Najdłuższa majówka może trwać przeszło tydzień. Wystarczy ubiegać się o wolne 2, 4 (czwartek) oraz 5 (piątek) maja, a także w weekendy, o ile ktoś wówczas pracuje. Dobrze jest poprosić o urlop już na początku roku, zanim zrobią to współpracownicy.

Majówka nad morzem

Majówka nad morzem jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które lubią długie spacery, kameralną atmosferę i spokój. O tej porze roku pogoda oraz temperatura wody i powietrza nie sprzyjają kąpielom czy opalaniu, co zniechęca turystów do przyjazdu. Można więc spodziewać się wyludnionych plaż, opustoszałych knajp i hoteli oraz niższych cen usług niż w sezonie. Podczas majówki nad morzem dobrze jest spacerować wzdłuż Bałtyku, by się wyciszyć, odpocząć, odstresować i nawdychać jodu. Jeśli przebywa się w dużym mieście, na przykład w Gdańsku, warto wybrać się do muzeum, kina, teatru bądź parku rozrywki. Nadmorska majówka sprzyja również dobrej zabawie. Wiele ośrodków wczasowych organizuje w tym okresie rozrywki dla gości. Najczęściej są to: imprezy tematyczne, dancingi, bale, grille, ogniska, pokazy artystyczne i inne atrakcje.

Majówka w górach

Majówka w górach to doskonała propozycja dla miłośników przyrody oraz aktywnego wypoczynku. Kilkudniowe spacery na szczyty pomogą dotlenić się, poprawić kondycję fizyczną i pozbyć się stresu. Do górskich wędrówek zachęcają: ładna pogoda, zieleń oraz temperatura powietrza wynosząca kilkanaście stopni Celsjusza. Wiosną w wielu miejscach (chociażby w Tatrach) może leżeć jeszcze śnieg i występować przymrozki. Na majówkę warto więc zabrać zarówno wiosenne, jak i zimowe ubrania. Oprócz górskich spacerów turyści mają okazję, by skorzystać z oferty programowej hoteli, restauracji, schronisk oraz karczm. W takich miejscach zazwyczaj organizuje się: koncerty, potańcówki, maratony filmowe, degustacje potraw, pokazy rękodzieła bądź biesiady.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Endokrynolog – co leczy?

Lekarz endokrynolog zajmuje się schorzeniami układu dokrewnego, czyli zaburzeń hormonalnych. Do endokrynologa należy się udać w przypadku podejrzenia zaburzeń endokrynologicznych,...

Zamknij