Ginekolog – kobieta czy mężczyzna?

Pójście do ginekologa dla kobiety z reguły jest tak samo stresujące, jak na przykład wizyta u stomatologa.

Kobieta czy mężczyzna?

W prawdzie badanie ginekologiczne najczęściej nie wiąże się z bólem, ale jednak jest krępujące ze względu na fakt, że wystawia się na widok te części ciała, jakie mają najbardziej intymny charakter.

Wiele osób radzi, by ginekolog był kobietą, przynajmniej na pierwszej wizycie. Owszem, wówczas kobieta może się czuć zdecydowanie mniej skrępowana, jednak trzeba pamiętać, że każdy ginekolog to tylko i wyłącznie lekarz, jaki nie patrzy na narządy płciowe jak normalny człowiek.

Najlepszy wybór

Właśnie z tego względu, nawet jeśli ginekolog to mężczyzna, nie należy się obawiać podobne wizyty. Tym bardziej, że podobne widoki lekarz zazwyczaj ogląda codziennie, dlatego nie będzie w nich dla niego nic nadzwyczajnego.

Wrocław to duże miasto, niezależnie więc od tego, jaką płeć ginekologa się wybierze, na pewno znajdzie się odpowiedniego lekarza, u jakiego wizyta nie będzie wiązała się z bólem oraz strachem. Trzeba pamiętać, że przeważnie najtrudniejszy jest ten pierwszy raz, później można się już do tych badań przyzwyczaić i płeć lekarza nie będzie grała roli.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zadbać o dziecko?

Okres wiosenny, to przede wszystkim dla wielu z nas bardzo złudny okres, głównie dla naszych dzieci, które jeszcze nie do...

Zamknij