Idealna sylwetka – jak ją osiągnąć?

Moda na rubensowskie kształty dawno już przeminęła, a kobiety pragną mieć nienaganną sylwetkę bez grama tłuszczu. Niezdrowa żywność, która spotykamy w barach  i sklepach sprawia, że coraz więcej osób dotyczy problem nadwagi i otyłości.

Aby osiągnąć idealną sylwetkę wiele osób stosuje  „diety – cud”.  W praktyce, mogą one okazać się wyniszczające lub powodować efekt jo jo. Jeśli, nasza waga nie odbiega dużo od normy, to warto trzymać się zasad racjonalnego żywienia w połączeniu z systematycznym ruchem. Osoby, które mają dużą nadwagę powinny zgłosić się do dietetyka, który  dobierze sposób odżywiania indywidualnie. Nie powinniśmy też ufać tabletkom na  odchudzanie, które można tanio kupić w Internecie. Idealna waga, to przede wszystkim  efekt zdrowego, regularnego odżywiania się i unikania słodyczy oraz fast foodów.

Niezwykle istotny jest ruch na świeżym powietrzu. Jeśli, to nie wystarcza, to można skorzystać z porad trenerów personalnych w fitness klubach, którzy zalecają ćwiczenia odpowiednie dla danego organizmu.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zdrowo się odżywiać

Lekarze biją alarm twierdząc, że społeczeństwo europejskie bez przerwy tyje. Utrzymanie odpowiedniej wagi, to w końcu nie tylko kwestia estetycznego...

Zamknij