Ile kosztują soczewki kontaktowe?

Soczewki korekcyjne to wygodna metoda leczenia takich wad wzroku, jak: astygmatyzm, prezbiopia, daleko- i krótkowzroczność. Szkła kontaktowe należy dobierać w renomowanych gabinetach okulistycznych, co daje gwarancję odpowiednio dobranej mocy i rodzaju soczewek, ale również daje możliwość skorzystania z atrakcyjnych promocji. Soczewki miesięczne i jednodniowe różnią się między sobą, zarówno trybem noszenia, jak i ceną, jaką trzeba za nie zapłacić.

 

Pierwsze soczewki kontaktowe za darmo – jak dostać?

 

Dobieranie szkieł kontaktowych zawsze powinno odbywać się w gabinecie okulistycznym. Tylko na podstawie profesjonalnego badania wzroku, specjalista jest w stanie określić stopień natężenia wady oraz ocenić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do rozpoczęcia noszenia soczewek korekcyjnych. Umawiając się na wizytę rozszerzoną o dobór szkieł kontaktowych można skorzystać z atrakcyjnej promocji za pośrednictwem strony internetowej. Aby otrzymać darmowe soczewki w serwisie mojepierwszesoczewki.pl, wystarczy odszukać na stronie najbliższy gabinet okulistyczny, umówić się na płatną wizytę (koszt około 100 zł) i wydrukować kupon promocyjny. Właściciel bonu, po okazaniu go lekarzowi, jest upoważniony do odbioru pierwszej pary soczewek całkowicie za darmo.

 

Soczewki kontaktowe miesięczne – cena

 

Soczewki miesięczne i dwutygodniowe to jedna para soczewek, które nosi się przez 30 lub 14 dni. Wyrób medyczny sprzedawany jest najczęściej w opakowaniach po 3 lub 6 sztuk. Średni miesięczny koszt stosowania szkieł kontaktowych wielokrotnego użytku wynosi około 40 zł, czyli mniej więcej 1,30 zł na dzień (stosując jedną parę przez 30 dni). Soczewki miesięczne czy dwutygodniowe wymagają codziennej pielęgnacji specjalnym preparatem oraz przechowywania w pojemniku. Płyn do soczewek to wydatek rzędu 25 zł, z kolei pojemnik – około 5-7 zł.

 

Soczewki kontaktowe jednodniowe – cena

 

Soczewki jednodniowe są łatwiejsze w użytkowaniu, ponieważ nie wymagają codziennego czyszczenia ani przechowywania w specjalnym opakowaniu. Sprzedawane są najczęściej w opakowaniach po 30 lub 90 sztuk. Ich dzienny koszt wynosi jednak więcej, w porównaniu z soczewkami miesięcznymi. Średni miesięczny wydatek, jaki trzeba ponieść, użytkując szkła kontaktowe do jednorazowego użytku zależy od ilości zużytych par soczewek. Dzienny koszt noszenia soczewek jednodniowych wynosi około 4,60, dlatego np. zużywając 10 par soczewek w ciągu miesiąca poniesie się koszt około 46 zł.

 

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Udar mózgu – jak mu zapobiec? Objawy, przyczyny i leczenie

Udar mózgu może mieć różne przyczyny - najczęstszą jest nadciśnienie tętnicze, a zaraz po nim tętniak mózgu. Ryzyko udaru związane...

Zamknij