Jak dobrać biustonosz

Przed doborem biustonosza należy zmierzyć obwód pod biustem oraz obwód piersi. Pomiary można zrobić za pomocą centymetra krawieckiego bądź taśmy brafitterskiej. Różnica między obiema miarami określi wielkość miseczki. Wyniki należy odnaleźć w tabeli rozmiarów biustonoszy, dostępnej w internecie bądź w sklepach z bielizną.

Mierzenie obwodu pod biustem

Obwód pod biustem określa się liczbami. Jest to jedna z dwóch miar, które trzeba znać przy doborze biustonosza. Pomiarów dokonuje się za pomocą centymetra krawieckiego bądź specjalnej taśmy brafitterskiej. Obie miarki można kupić w pasmanteriach, sklepach z bielizną albo na aukcjach internetowych. Podczas pomiaru kobieta powinna całkowicie się rozebrać, stanąć w wyprostowanej pozycji i owinąć centymetr lub taśmę wokół klatki piersiowej, tuż pod piersiami. Miarka musi być dopasowana do ciała i delikatnie ściskać skórę. Pomiaru należy dokonać na wydechu. Wynik zaokrągla się do pełnej liczby bądź cyfry 5. Taki podział znajduje się w tabelach rozmiarów biustonoszy. Jeśli więc obwód pod piersiami wynosi, na przykład, 71 lub 72 centymetry, trzeba zaokrąglić tę liczbę do rozmiaru 70. Wyniki 73 i 74 będą natomiast zaokrąglane do rozmiaru 75.

Mierzenie rozmiaru miseczki

Rozmiar miseczki jest różnicą między rozmiarem obwodu pod biustem oraz rozmiarem obwodu piersi. Im wyższy wynik, tym większa miseczka. Dokładne wytyczne i wyniki znajdują się w tabelach rozmiarów biustonoszy. Można pobrać je z internetu albo dostać w sklepach z bielizną.
Przed ustaleniem wielkości miseczki należy więc określić obwód biustu. Kobieta powinna założyć miękki biustonosz, który unosi piersi i nie spłaszcza ich. Następnie kobieta pochyla się, a wokół klatki piersiowej owija centymetr krawiecki. Miarka powinna dokładnie przylegać do ciała i znajdować się na wysokości sutków. Panie, które mają jędrne piersi mogą dokonać pomiarów w pozycji wyprostowanej. Wynik zapisuje się na kartce.
Różnicę między obwodami pod biustem i obwodem piersi porównuje się w tabeli rozmiarów biustonoszy. Na podstawie wyniku wybiera się kilka staników, które należy zmierzyć. W ten sposób można znaleźć najwygodniejszy biustonosz.
Rozmiar miseczki najczęściej określa się literami: AA, A, B, C, D, DD, E, F, FF, G, GG, H, HH, J, JJ, K oraz KK. Symbole AA oraz A oznaczają najmniejszą miseczkę. W tych przypadkach różnica między obwodem pod biustem oraz obwodem biustu wynosi zaledwie kilka centymetrów. Różnica w obwodach największych miseczek (powyżej litery E) wynosi od ponad 20 do prawie 50 centymetrów.

 

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Endokrynolog – co leczy?

Lekarz endokrynolog zajmuje się schorzeniami układu dokrewnego, czyli zaburzeń hormonalnych. Do endokrynologa należy się udać w przypadku podejrzenia zaburzeń endokrynologicznych,...

Zamknij