Jak jeść żeby schudnąć?

Idealna dieta odchudzająca powinna polegać na tym, że jemy co tylko chcemy, a jednocześnie chudniemy. Choć wiele preparatów reklamuje działanie zbliżone do powyższego, powinniśmy zrozumieć, że jest to niestety nie możliwe.

Jeśli chcemy schudnąć koniecznie musimy zmniejszyć ilości spożywanego pokarmu, a także zweryfikować to, co jemy. Warto także zrezygnować ze słodyczy (choć oczywiście raz na jakiś czas i one nie zaszkodzą) – po pewnym czasie przyzwyczaimy się do nowego stylu życia i nie będzie nam trudno wytrzymać w swoim postanowieniu.

Ważna jest psychologia

Racjonalne myślenie o odchudzaniu oprócz zmniejszenia ilości jedzenia i zmiany jego składu, podkreśla także konieczność regularnego odżywiania. Skuteczne może być dosłowne jedzenie z zegarkiem w ręku – posiłek powinien być spożyty co trzy-cztery godziny. Nie powinno się jeść także obfitych posiłków w porze wieczornej, ponieważ w trakcie snu odkładają się one w organizmie w postaci niepotrzebnej nam tkanki tłuszczowej, której będzie nam się dość trudno pozbyć.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kosmetyki dobierajmy do typu cery

Jeśli wejdziemy do jakiejkolwiek drogerii, może nas nieco przytłoczyć ilość kolorowych butelek i słoiczków – wszystkie zawierają wszak cudowne preparaty,...

Zamknij