Jak karmić niemowlaka?

Niemowlęta wymagają szczególnie troskliwej  opieki. Aby nasze dziecko było zdrowe musimy pamiętać o podstawowych zasadach odżywiania, które mają zastosowanie w zależności od tempa rozwoju maleństwa.

W pierwszym miesiącu życia niemowlęta wykorzystują jeszcze rezerwy gromadzone w czasie życia płodowego. W tym okresie najbardziej zauważalny jest  rozwój organizmu. Według Światowej Organizacji Zdrowia dzieci do 6 miesiąca życia powinny być karmione tylko piersią. Naturalne karmienie w tym okresie nie wymaga dodatków w postaci preparatów mleko zastępczych czy herbatek. Naturalną dietę należy wzbogacać jedynie o witaminę. D3. Częstotliwość karmienia piersią jest zależna od apetytu dziecka. Największe głodomory mogą domagać się pokarmu nawet do kilkunastu razy na dobę.

Zaprzestanie karmienia piersią powinno odbyć się w oparciu o  badanie przyrostów ciała dziecka. Przeciętne wynoszą one po 5 miesiącach 150- 200g na tydzień, a w skali miesiąca 600 – 1000g.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Borelioza – groźna choroba odkleszczowa

Latem najczęstszymi miejscami wypoczynku są lasy, łąki, trawniki. Odpoczywamy na łonie natury, a przy okazji opalamy się, zbieramy grzyby, czy...

Zamknij