Jak najlepiej dopasować buty do garnituru: ślub, wesele, matura

Buty do garnituru mają być o jeden ton ciemniejsze od reszty stroju. Podczas wesela, fason obuwia powinien być dopasowany do kreacji Panny Młodej. Buty muszą być też wygodne i solidne. Na maturę do granatowego garnituru warto dobrać brązowe lub bordowe obuwie.

Dobierając najlepszy garnitur, należy pamiętać o dobrze dopasowanych butach. Wybór męskiego obuwia jest niemal tak duży jak kobiecego. Eleganckie buty są uzupełnieniem kreacji na ślub, wesele, maturę czy inne spotkania okolicznościowe.

akie buty dobrać do ślubu, a jakie na wesele?

Dobrze dopasowane obuwie ślubne dopełnia stylizację i nadaje jej charakteru. Garnitur zawsze powinien być o jeden ton jaśniejszy niż buty. Jest to zasada, która idealnie sprawdza się też przy wyborze ubrania ślubnego. Jeśli więc Pan Młody ma szary bądź grafitowy garnitur, najlepszym wyborem są buty brązowe lub czarne. W przypadku białego i czarnego garnituru, ślubne obuwie wygląda dobrze tylko w tym samym kolorze. Fason butów musi być dostosowany do sukni Panny Młodej, ponieważ para powinna tworzyć spójną całość. Jeśli więc przyszła żona ma elegancką, klasyczną suknię, dobrze jest wybrać buty typu oxford, które mają bardzo oficjalny wygląd. Gdy natomiast partnerka wybierze mniej tradycyjny strój, dobrym pomysłem jest obuwie typu borgues – sznurowane, z zaokrąglonym noskiem. Buty męskie powinny być solidne i wytrzymałe. Zwykle to same obuwie będzie też wykorzystywane w przyszłości, np. na chrzcinach czy innych rodzinnych uroczystościach.
Aby buty spełniły swoją funkcję na weselu, powinny być przede wszystkim wygodne. Podczas całonocnego tańca, źle dopasowane obuwie uwiera i przeszkadza w dobrej zabawie. Gdy Pan Młody jest niski, dobrze zadbać o buty na obcasie.. Niektórzy producenci oferują buty z ukrytym podwyższeniem.

Jakie wybrać buty na maturę?

Na maturę zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą ubrać się mniej oficjalnie. Do ciemnych spodni najlepsza jest biała koszula z długim rękawem i do tego blezer – rozpinana sportowa marynarka. Do takiego połączenia pasują zarówno lakierki, jak i tenisówki. Podczas matury ustnej należy zdobyć się na dużo większą elegancję. Najczęściej maturzyści wybierają swój garnitur ze studniówki, który dobrze pasuje na uroczystą okazję. Warto też zainwestować w nową, błękitną koszulę, która wzbudza więcej zaufania. Do tego stroju najlepszym wyborem są czarne eleganckie buty typu oxford lub bourges. Dobrym pomysłem jest również – zawsze elegancki – granatowy garnitur. Świetny jest strój typu slim, który podkreśla sylwetkę młodzieńca. Do tego połączenia najlepiej pasują buty borgues w kolorze czarnym, bordowym lub brązowym. Taki styl jest wyjątkowo elegancki i przyciąga uwagę.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Endokrynolog – co leczy?

Lekarz endokrynolog zajmuje się schorzeniami układu dokrewnego, czyli zaburzeń hormonalnych. Do endokrynologa należy się udać w przypadku podejrzenia zaburzeń endokrynologicznych,...

Zamknij