Jak nie zachorować latem? Kilka cenny porad

Szczyt zachorowalności na przypadłości sezonowe to zazwyczaj jesień i wiosna. Wszyscy chcą też uniknąć choroby w lecie, aby cieszyć się wakacjami i udanym urlopem. Lato z pewnością jest bezpieczniejszą porą, ale co robić, aby i w tym okresie uniknąć choroby ? Poniżej przedstawiamy potencjalne zagrożenia, na które warto uważać.

 

Lody

To zdecydowanie największe zagrożenie chorobowe w lecie. Wbrew pozorom bezpieczniej lody jest w zimie, kiedy nie ma takich różnic temperatur między lodami a otoczeniem. Jeśli odpowiednio będziemy je spożywać, możemy rozkoszować się nimi w każdym miejscu i o każdej porze. Lodów nie należy jeść zbyt szybko i w zbyt dużych ilościach na raz. Jeśli czujemy dyskomfort, również powinniśmy zrezygnować z tej przyjemności do czasu, aż nieprzyjemne odczucia ustaną.

 

Zimne napoje

Napoje chłodzone to kolejna główna przyczyna anginy lub przeziębienia. Szybkie spożywanie zimnego napoju często o temperaturze bliskiej zeru stopni jest szokiem dla naszego organizmu. Dająca przyjemny efekt chłodna szklana napoju potrafi skutecznie rozpocząć proces chorobowy. Tak jak w przypadku lodów należy pić zimne napoje powoli i nieduże ilości w ciągu kilku minut. Proces opróżnienia kartonu rozłożony na kilkanaście minut zminimalizuje ryzyko choroby.

 

Dostosowanie ubioru do temperatury

W lecie występują również chłodne lub deszczowe dni. W takich przypadkach nie należy wzbraniać się przed wiatrówką czy grubszą bluzą. Przeziębić można się również w środku lipca, gdy będziemy na siłę próbować ubrać krótkie spodenki przy kilkustopniowej rannej ochłodzie.

 

Klimatyzacja

 

Wszechobecne chłodzenia w samochodach, domach czy centrach handlowych nie wpływa korzystnie na nasz organizm. Komfort wynikający z niższej temperatury można przypłacić przeziębieniem. Nie należy często zmieniać otoczenia np. co kilkanaście minut i wchodzić z klimatyzowanych pomieszczeń do tych bez chłodzenia. Różnica temperatur powinna wynosić maksymalnie 10 stopni-to bardzo ważny czynnik, o którym większość z nas zapomina i odkręca pokrętło klimatyzacji do oporu.

Odpowiedz na pytanie: jak nie zachorować latem jest prosta. Wystarczy unikać skrajności i słuchać się organizmu, który najczęściej sam daje nam znać, że jest mu np. za zimno.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zdrowe napoje dla dziecka

Dzieci lubią smaczne napoje. Są to dla nich coca-cola, sprite i tym podobne słodkie, gazowane napoje. Lepiej jednak podać maluchowi...

Zamknij